אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - ג'רוזלם תונפק בבורסה לפי שווי של 30-20 מיליון דולר

בלעדי ל"כלכליסט" - ג'רוזלם תונפק בבורסה לפי שווי של 30-20 מיליון דולר

ג'רוזלם שבבעלות שמואל הכהן ובניהולו של צביקה בן פורת משקיעה במספר חברות בתחומי מדעי החיים והמשקיעים בהנפקה יקבלו הגנה חלקית על ההשקעה במסגרת חוק השקעות בקרנות הון סיכון. החברה סירבה להגיב

05.05.2011, 13:38 | שהם לוי

חברת טכנולוגיה נוספת בדרך לבורסה בתל אביב: חברת ג'רוזלם, המשקיעה בחברות שונות בתחומי מדעי החיים ונמצאת בבעלות שמואל הכהן ובניהולו של צביקה בן פורת עומדת להגיע למסך של אחד העם, כך נודע ל"כלכליסט". ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים מגבשת קרן ההשקעות בחברות מו"פ את התשקיף וזה צפוי להתפרסם באתר רשות ניירות ערך בקרוב. החברה תנסה לגייס לפי שווי של 30-20 מיליון דולר. את ההנפקה מוביל פועלים אי.בי.אי.

שלמה פרץ יועץ התקשורת האסטרטגי של הקרן סירב להגיב. 

ההנפקה תהיה במסגרת חוק ההשקעות בקרנות הון סיכון של האוצר, כך שמדינת ישראל תעניק הגנה של 75% על קרן ההשקעה בחברה למשך 7 שנים, עובדה שיכולה להקל עד מאוד על ההנפקה. זאת מכיוון שהחשש הגדול של הגופים המוסדיים הוסר בחלקו. על פי תקנות האוצר, המשקיעים של ג'רוזלם יקבלו הגנה חלקית מפני הפסדים, עובדה המשפרת את אטרקטיביות ההנפקה.

על פי התוכנית החדשה, שאותה יזמו משרדי האוצר והתמ"ת בשיתוף וליווי צמוד של איגוד תעשיית ההיי-טק, יוגדלו השקעות המוסדיים בקרנות ההון סיכון הפועלות בארץ בהיקף של כ-800 מיליון שקל בשנתיים הקרובות.

התוכנית מציעה לגופים מוסדיים שיתחייבו להשקיע בקרנות הון סיכון המשקיעות במיזמים מקומיים, השתתפות של המדינה בסיכון בגובה של עד 25% מהשקעותיהם (במידה והקרן לא תגיע לסף תשואה מינימלי). היקף הסכום שהוקצה לתוכנית 200 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
זיכרון קצר - הוא עדיין תותח על
שמעיין הונפקה ב 2005, היו בה 5 חברות. היום יש בה קרוב ל 50. שיתחילו האקסיטים בחברות, מעניין מי יתחרט על הביקורת.... שלא לדבר על זה שמעיין הכפילה את שווי המניה בשנים הראשונות של המסחר - אז אף אחד לא התלונן.. הכי מעניין שמעיין ירדה ב 50% אחרי שפורת עזב...
הארנב , מרכז  |  06.05.11
5.
נשמע כמו מעיין ונצ'רס שניה - לגייס שיהיה כסף למנהלים ולארגון
זו אחלה פרנסה - מוכרים לאנשים שנצליח לעשות חברות ביומד בגרושים, מה אכפת לכם תשקיעו קצת בביומד. הכסף ברובו המכריע הולך למנגנון (כמו במעיין), המדינה גם נותנת ערבות - בקיצור כולם מרויחים חוץ מהציבור שמממן את ערבויות המדינה.
ישקיעו פרוטות בחברות שיכשלו ממילא  |  05.05.11
3.
לא חבל - עוד מניית פח מסקטור הביו המקרטע
גם בתסריט של הצלחה - המשקיע יחטוף אין סוף דילולים וזה כאשר מנהלי החברות כבר היום חוגגים על משכורות של מיליוני שקלים לשנה (שכר מנכל). עצוב - אבל הנפקות פח כאלה רק קוברות את התחום. התוצאה תהיה שגם חברות ביומד טובות לא יצליחו לסחוף משקיעים.
ארז , חיפה  |  05.05.11
לכל התגובות