אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברוכים הבאים: מהן המדינות הידידותיות ביותר למהגרים? צילום: shutterstock

ברוכים הבאים: מהן המדינות הידידותיות ביותר למהגרים?

על פי סקר שבחן את ההסתגלות של מהגרים ברחבי העולם, המדינות אליהן מומלץ לעבור הן קנדה, ברמודה ודרום אפריקה

05.05.2011, 22:18 | סוכנויות הידיעות

קנדה, ברמודה ודרום אפריקה הן המדינות הידידותיות ביותר למהגרים ומאפשרות הסתגלות קלה יותר לסביבה, לשפה, לתרבות החדשה ולקהילה, כך עולה מסקר שערך בנק HSBC ופורסם במגזין "פורבס". במקומות ה-4 וה-5 בדירוג נמצאות ארה"ב ואוסטרליה. אחריהן ברשימה: ספרד, צרפת, בריטניה, מלזיה וגרמניה.

קנדה נמצאת זו שנה שנייה בראש הרשימה. מעל ל-50% מהמהגרים החיים שם סיפרו כי התיידדו עם התושבים המקומיים. ממצאים דומים היו בברמודה ודרום אפריקה, בהן 57% מהנסקרים סיפרו על מידה רבה של תמיכה לה זכו מהאוכלוסיה המקומית.

HSBC ערך סקר בקרב 4,127 מהגרים ב-100 מדינות בעולם. "הסקר נערך כיוון שרצינו להבין טוב יותר את מצבם של מהגרים במדינות שונות, את הקשיים בהם הם נתקלים עם המעבר לחו"ל", אמרה לייזה ווד, מנהלת חטיבת השיווק ב-HSBC. "מאז שהשקנו את הדירוג, גילינו כי זהו סקר המהגרים הגדול בעולם", הוסיפה ווד.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: מדינות ידידותיות למהגרים (10 תמונות)

משתתפי הסקר התבקשו לדרג את המדינות שלהם על פי מדדים הקשורים לכלכלה, חינוך והתרשמות כללית. כדי לזהות את המקומות הידידותיים ביותר נבחנו ארבע קטגוריות – תמיכה מצד התושבים המקומיים, הצלחה בלימוד השפה, אינטגרציה בחברה ואינטגרציה בתרבות המקומית.

הסוקרים גם בדקו את הבעיות איתן מתמודדים המהגרים. הבעיה העיקרית, עליה דיווחו 41% מהמהגרים, היא קושי בניהול חיי חברה. 34% מהמהגרים מרגישים בודדים ומתגעגעים לחברים ולבני המשפחה.

אנליסטים מציינים כי קנדה ברמודה ודרום אפריקה דורגו במקומות העליונים בגלל ש-80% מהמהגרים המגיעים אליהן הם דוברי אנגלית, מה שמקל עליהם את ההסתגלות במדינות אלה.

בין המדינות הקשות להתאקלמות מצוינת הודו. אנשים שהיגרו למדינה מדווחים כי התקשו להשתלב בחברה המקומית. למרות היחס החיובי למהגרים בהודו, ישנו קושי גדול בקרב המהגרים להתחבר לתרבות המקומית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

43 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

42.
לא פלא שהמוני עולים מברית המועצות עפים מישראל לקנדה ואמריקה
מדימת ישראל לא השכילה לנהל מדיניות הגירה וקליטה נכונה ולכן מאבדת את מיטב המוחות שהגיעו מברית המועצות בשנות ה 90. הדור השני לעלייה מברית המועצות , אלו שכבר למדו והתחנכו בישראל , ראו וחוו על בשרם איך מדינת ישראל זרקה את ההורים שלהם לתהום של מצוקה בעיות . הדור הזה רבים מהם לא מרגישים עוד שייכות לישראל ומחפשים כל דרך לעזוב את הארץ למדינות המערב.
סרגיי , קליפורניה  |  08.05.11
לכל התגובות