אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת אלמ עוברת לשליטת ניופאן ואלייד צילום: מיכאל קרמר

רשת אלמ עוברת לשליטת ניופאן ואלייד

ניופאן של צביקה גיור ואלייד של משפחות נוסבאום וגירון רכשו במשותף 70% ממיני ליין תמורת 182 מיליון שקל

08.05.2011, 10:39 | מישל אודי

אחרי חודשים ארוכים על המדף, השליטה בחברת מיני ליין עוברת ידיים. החברה הודיעה הבוקר (א') כי בעל השליטה יצחק פורת הגיע להסכם ביום שישי האחרון עם חברת אלייד שבשליטת משפחות נוסבאום וגירון וניופאן של צבי גיור לרכישת 70% ממניות החברה בחלקים שווים תמורת 182.1 מיליון שקל.

בנוסף, ניתנה לרוכשים אופציה לרכוש את יתרת המניות של גיור בחברה, 13%, תמורת 33.9 מיליון שקל. תוקפה של האופציה הוא לשנה. במקביל ניתנה אופציית פוט למכירת המניות שתוקפה בחודשים ינואר-פברואר 2012 בלבד.

כחלק מהעסקה, יפרשו פורת ואשתו מהחברה במועד השלמת העסקה – 15 ביוני יחד עם שאר חברי הדירקטוריון למעט דח"צים. העסקה עדיין צריכה לקבל את אישור ממונה להגבלים עסקיים, בנקים ואישור מנהל מקרקעי ישראל. לפני כשנה, הממונה על ההגבלים רונית קן לא אישרה את מכירת החברה לאלקטרה. עוד נסחר בהודעת החברה כי ההסכם בין החברות אושר על ידי סמסונג ואלקטרולוקס.

קבוצת ניופאן הנה היבואנית הגדולה בישראל של מוצרי חשמל, אלקטרוניקה, מחשבים וסלולר. הקבוצה מייצגת מותגים בינלאומיים מובילים כגון טושיבה והייר, מעסיקה כ־500 עובדים ומחזור פעילותה השנתי מסתכם בכ־900 מיליון שקל.

מיני ליין נוסדה ב־1981 ופרט לאחזקותיה בא.ל.מ עוסקת גם ביבוא ובמתן שירות למוצרי חשמל ביתיים. מיניליין סיימה את 2010 ברווח של כ־20 מיליון שקל לעומת 44 מיליון שקל ב־2009, כשהוצאות המימון בשל ירידת שער הדולר פגעו בתוצאותיה. בשורת ההכנסות רשמה החברה מחזור של 719 מיליון שקל לעומת 725 מיליון שקל ב־2009.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות