אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות השנייה בחרה את הסרטים שישודרו בימי הזיכרון בשנה הבאה צילום: אלכס קולומויסקי

הרשות השנייה בחרה את הסרטים שישודרו בימי הזיכרון בשנה הבאה

היקף המכרז עמד על 1.6 מיליון שקל. מדובר בארבעה סרטי תעודה, שניים ישודרו ביום הזיכרון לחללי צה"ל ושניים ביום השואה

08.05.2011, 14:03 | שלי פריצקר

בעיצומם של ימי הזיכרון הנוכחיים, הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בחרה את ארבעת הזוכים במכרז הפקות הרשות השנייה לסרטים ליום הזיכרון לחללי צה"ל וליום השואה של השנה הבאה (שניים לכל אחד מימי הזיכרון). היקף המכרז עמד על 1.6 מילון שקלים.

אחד מהסרטים שנבחרו ליום הזיכרון לחללי צה"ל נקרא "דרישת שלום מהמלחמה". סרטו של יובל דלשד מספר את סיפורם של הגלויות שהיו נשלחות על ידי חיילים משדה הקרב למשפחותיהם ונקראות ברדיו בתוכנית "ד"ש עם שיר" בגלי צה"ל.

סרט נוסף, "מחוזות השכול" של צביקה שפי, רוביק רוזנטל ואבי המי יעסוק באתוס השכול ויציג מסע אל מחוזות השכול של רוביק רוזנטל (שהינו אח שכול) אשר גם כתב ספר בנושא, ויחד הם ינסו לבדוק האם הולך ונעלם אחרון המיתוסים הישראלים.

במסגרת יום השואה נבחר הסרט "זה לא סרט שואה" של ליאורה אייזנשטיין וגידי אביבי המספר את סיפורם של שתי אחיות שהולכות לחפש את רכוש משפחתן האמידה שנלקח בשואה בפולין ובאוקראינה.

הסרט השני שזכה הוא "אנו מאשימים" של יואב הלוי, המספר את סיפורה של קבוצת החוקרים המשטרתית שהוקמה במיוחד במטרה לחקור ולהכין את כתב התביעה הגדול של העם היהודי כנגד אדולף אייכמן.

לדברי המפיק הראשי של הרשות השנייה, יוסי מולה, "הזיכרון שערכו גם עתיד עומד לנגד עינינו דרך הפקתם של סרטי תעודה בהם מעבירים היוצרים את התהליכים שחברה עוברת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות