אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נערי השעשועים צילום: רפי דלויה

נערי השעשועים

באנו לעסקים, חשבנו עושים חיים

09.05.2011, 09:33 | קרן צוריאל-הררי, עמיר קורץ וארי ליבסקר

קווים לדמותם: מגזר עסקי: כשר אך לעתים מסריח. מוסר עבודה: עדיפות למינימום ההכרחי. אביזר לוואי: בחורות, יאכטה, בחורות על היאכטה. תחביב עיקרי: מסיבות. טאלנט בפרסומת ל: וודקה. דמיינו את: חבורת "מציצים" פוגשת את יו הפנר. להיות ישראלי זה: הניצוץ הזה בעיניים, של תאוות החיים

נועם לניר

נועם לניר הוא המימוש המוקצן ביותר של החלום הישראלי העכשווי. המוטו שלו הוא "אני רוצה לחיות בסבבה", וזו הרי תמצית העממיות הצעירה – לחיות בסבבה. לזרום, בשאנטי, עם דאחקות. לחברה שלו, למשל, הוא קרא חנפ"ק, "חבר'ה נעשה פה קופה", ואת ההון הגדול עשה בחברה ששיווקה אתרי הימורים. שיהיה כסף, בשביל שיהיה כיף, ובשביל שיראו את זה.

נועם לניר, צילום: אוראל כהן נועם לניר | צילום: אוראל כהן נועם לניר, צילום: אוראל כהן

כל זה מתלבש על הבסיס של הישראלי היפה: אבא טייס גיבור ישראל שמת בשבי הסורי, אמא דוקטור לפילוסופיה יהודית, ילדות פרועה ודיסלקציה. אחר כך באו שנות הבילויים בתל אביב, שותפות במועדון המיתולוגי אלנבי 58 ובבר קוואזימודו, מתחם החלקה על רולרבליידס. שובביניו, בבגרותו כמו בילדותו. מזנק על הזדמנויות, מוכן להסתכן, משפריץ ביטחון עצמי. "לא המצאתי כלום", אמר על האסטרטגיה העסקית שלו, "אני רק עושה את זה טוב יותר".

ב־1998 הקים עם חברים את אמפייר אונליין. לא היה להם כסף לפתח טכנולוגיה אז הם שיווקו אתרי הימורים. כעבור שמונה שנים החברה הונפקה לפי שווי שנשק למיליארד דולר. לניר לקח כ־70 מיליון ונותר עם אחזקה שהיתה שווה אז כמעט 200 מיליון דולר. אחר כך מכר, פנה לנדל"ן וליבוא חולים לישראל.

להבדיל מאלה שמפגינים כסף בפמליה מנופחת, ללניר אין מזכירה, הוא עונה לטלפונים בעצמו, לא מפרפר בין דיונים בחדרי ישיבות מהודרים. יש לו דרכים אחרות להראות לכולם כמה טוב להיות נועם לניר: חופשות סקי וגלישה, נחלה בבני ציון, מטוס פרטי לרגע ויאכטה שממנה הוא מנהל את העסקים שלו. שאף אחד לא יחמיץ, חלילה, את העובדה שהוא חי את החיים שכל ישראלי היה רוצה.

בהחלט ייתכן שלא היינו רוצים שכך תוגדר הישראליות המעודכנת, אבל זו כבר בעיה שלנו, לא של לניר.

עוד בשבט נערי השעשועים

אלי פפושדו. גרסת המקור. חגיגות באילת של פעם, מספנת יאכטות היום, כפתור פתוח בחולצה והעדפה מובהקת לדוגמניות צעירות. מאוד.

ג'ורג' אקירוב. גרסת המגדל. ילדות בפנטהאןז, חיי לילה בתל אביב, ניהול בית קפה, רונית ויליגר, סנדי בר והעובדה שהוא כנראה לא ממש עובד קשה.

טדי שגיא. גרסת הלוטו. ניתן לו עוד רגע של עונג שבו מדברים עליו: בר רפאלי, הימורים, בילויים באירופה, בתים בלונדון, קפריסין וחוף הרצליה והורים עם נוכחות.

עדי קייזמן. מסיבות, מכוניות ספורט, לינור אברג'יל, רונית רייכמן, עופרה שטראוס, אסתי גינזבורג. הכסף הוא בשביל הבחורות או הבחורות בשביל הכסף?

לשאר טיפוסי הבכירים לחצו כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות