אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היפוך מגמה: המשקיעים הזרים ברחו מהמק"מ במרץ צילום: אופיר יעקובי

היפוך מגמה: המשקיעים הזרים ברחו מהמק"מ במרץ

לאחר גל רכישות גדול בדצמבר-פברואר, המשקיעים הזרים מימשו בחודש מרץ מק"מ בכמיליארד דולר

09.05.2011, 11:17 | אמנון אטד

היפוך מגמה בהשקעות של תושבי חוץ במק"מ: בחודש מרץ מימשו המשקיעים הזרים אגרות מלווה קצר מועד (מק"מ) שמנפיק בנק ישראל בסכום גדול יחסית של כמיליארד דולר. מימושים אלה קוזזו בחלקם על ידי עודף השקעות נטו שביצעו משקיעים אלה באגרות חוב ממשלתיות. המימושים במק"מ נרשמו לאחר גל רכישות גדול שבוצע על ידי המשקיעים הזרים באפיק זה בשלושת החודשים הקודמים: כ-430 מיליון דולר בפברואר, כ-2.6 מיליארד דולר בינואר וכ-590 מיליון דולר בדצמבר 2010.

קונים דירות ההגבלה על המשכנתאות לא תחול על משקיעים זרים זרים שירכשו דירות בישראל יוכלו גם בעתיד לקבל מהבנקים משכנתאות ללא הגבלה על שיעור מסלולי הריבית המשתנה אמנון אטד, 14 תגובותלכתבה המלאה

ההשקעות הגדולות של תושבי חוץ במק"מ מתבצעות על רקע פערי הריביות ההולכים וגדלים בין ישראל לבין חו"ל. כתוצאה מהשקעות גדולות אלה, מחזיקים כעת המשקיעים הזרים בכשליש מכלל תעודות המק"מ המונפקות. ההשקעות הזרות במק"מ הן אחד הגורמים העיקריים להתחזקות השקל, בשל העובדה שלצורך רכישת המק"מ מוכרים המשקיעים הזרים כמויות גדולות של מטבע חוץ ורוכשים שקלים.

מנתונים שמפרסמת היום (ב') היום החטיבה למידע וסטטיסטיקה בבנק ישראל מתברר עוד כי בחודש מרץ נרשמו מימושים נטו (עודף מימושים על רכישות חדשות) בהיקף של כמיליארד דולר גם בהשקעות של תושבי חוץ באגרות חוב קונצרניות של חברות ישראליות הנסחרות בחו"ל. מרבית הסכום, כ-800 מיליון דולר, נרשם כתוצאה מפירעון של אגרות חוב של חברה בענף התרופות, וכ-100 מיליון דולר נוספים כתוצאה מפירעון של חברה בענף האנרגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות