אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצפות בנהר המיסיסיפי: אלפים פונו מבתיהם; בית זיקוק של אלון USA בסכנה ccby: Alaskan Dude/Flickr

הצפות בנהר המיסיסיפי: אלפים פונו מבתיהם; בית זיקוק של אלון USA בסכנה

ההצפות מאלצות את צבא ארה"ב לפתוח סכרים על מנת להפחית את איום ההצפה מניו אורלינס ובאטון רוז', בירת לואיזיאנה; עד כה נפגעו משלוחי פחם לתחנות כוח בטנסי וכ-400 קמ"ר של שדות במיזורי

10.05.2011, 19:59 | סוכנויות הידיעות

נהר המיסיסיפי בארה"ב הגיע לגובה של כ-14.6 מטרים היום (ג') בממפיס, כך לפי רשות המטאורולוגיה הארצית במדינה.  גובה המים צפוי להישאר כפי שהוא כעת לפני זרימת ההצפה לכיוון דרום, אשר תאיים על עוד יישובים, בתי זיקוק ותנועת ספינות לפני שתעבור את ניו-אורלינס ותגיע למפרץ מקסיקו בעוד כשבועיים.

בית זיקוק השייך לחברת אלון USA אנרגיה ושני בתי זיקוק נוספים ששמותיהם לא פורסמו עשויים להיפגע במידה והצבא יחליט לפתוח את סכר מורגנזה במטרה להפחית את האיום על ניו אורלינס ועל באטון רוז', בירת לואיזיאנה.

המים הגואים פגעו עד כה במשלוחי פחם לתחנות כוח במדינת טנסי, הציפו מעל ל-400 קמ"ר של שדות במדינת מיזורי, גרמו לפינויים של אלפי אנשים מבתיהם ואילצו מהנדסים מצבא ארה"ב לפתוח את סכר בונט קאר על מנת להפחית את עוצמת הנהר באזור ניו אורלינס.

נהר המיסיסיפי מנקז 41% מהיבשה בארה"ב, כך נמסר מהצבא. "אנו עדים למערכת שהמדינה הזו השקיעה בה 13 מיליארד דולר ונבחנת כעת עד קצת היכולת שלה", אמר קולונל ג'ורג' שפרד מצבא ארה"ב. "לפי החישוב שלנו, עד כה מנענו נזקים בגובה 351 מיליארד דולר לפני ההצפה, אז אני חושב שמדובר בהשקעה מוצלחת".

עד כה לא הוחלט לפתוח את הסכר, מסרה רייצ'ל רודי, דוברת של צבא ארה"ב. אם זרם המיסיסיפי יגיע לכ-42.5 מיליון ליטר באזור המתקרב לבאטון רוז', אז יחליטו הכוחות לפתוח את הסכר.

מחירי הדלק העתידיים במדינה עלו בעקבות החשש כי ההצפה תחבל בייצור והפצת הבנזין. המחיר עלה היום בכ-3.1%, בנוסף ל-עלייה של 6.1% שנרשמה אתמול והייתה הגבוהה ביותר מאז יולי 2009.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות