אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבי ורטהיים לבעלי האג"ח של רבינטקס: "אנחנו בדרך להסדר אג"ח נוסף" צילום: יובל חן

אבי ורטהיים לבעלי האג"ח של רבינטקס: "אנחנו בדרך להסדר אג"ח נוסף"

"אנחנו מהלים מלחמת מאסף מול הבנקים" אמר יו"ר רבינטקס לבעלי האג"ח וציין כי החברה עושה ככל שביכולתה כדי לעמוד בהתחייבויות

11.05.2011, 12:31 | ניר צליק

"אני מצטער שאנחנו מתכנסים עוד פעם לאסיפת אג"ח", כך פתח היום (ד') אבי ורטהיים, יו"ר דירקטוריון רבינטקס ובעל השליטה בחברה האם, אינספייר, את אסיפת בעלי האג"ח. ורטהיים כיוון לכך שהחברה כבר הגיעה להסדר עם בעלי האג"ח שלה בשנת 2009, וגם לכך שהחברה האם, אינספייר, ערכה בעצמה אסיפת מחזיקי אג"ח לפני כחודש.

"בסופו של דבר", אמר ורטהיים, "אנחנו מדווחים על כל דבר שקורה לבורסה, ולכן זה לא הפורום למידע מעבר למה שאנחנו מפרסמים. אנחנו מתכנסים בגלל הירידה בהיקפי הפעילות ב-2010, שלא פסחה על ברטק, שעד עכשיו היתה הבטחה ממומשת. הפעילות של ברטק נחתכה בחצי ב-2010. למרות שאנחנו רואים שינוי במגמה, היא עדיין לא חזרה להיקפי הפעילות שהיינו רוצים". הכנסותיה של ברטק בשנת 2010 הסתכמו ב-47.1 מיליון דולר.

למעשה, לכינוס האסיפה היו שתי סיבות רשמיות: עדכון באשר למצבה של רבינטקס והצבעה על הפסקת פירסום זימוני אסיפות בעלי המניות בשני עיתונים, במטרה לחסוך כסף, עדות למצבה העסקי של החברה.

עוד אמר ורטהיים בהקשר לברטק כי "אנחנו מקווים שהשפל כבר מאחורינו, צבר ההזמנות גדל ל-30 מיליון דולר מ-18 מיליון דולר בסוף הרבעון הקודם, ואנחנו מקווים שזה תהליך". באשר למצב הכספי של החברה אמר ורטהיים כי "החברה לא עמדה באמות המידה הפיננסיות, מה שהכניס את הבנקים לחרדות. נכנסנו לניסיון לגייס מימון כדי להקטין את החשיפה של הבנקים לחברה, בעיקר עם קרנות אמריקאיות, אבל לא רק: אנחנו שואפים להתקדם לעסקה כבר ביוני הקרוב".

חודש יוני הוא נקודת ציון לחברה, מאחר ובמהלכו היא תאלץ לפרוע חלק מהקרן למחזיקי האג"ח, כאשר במהלך השנה הקרובה היא תצטרך לשלם כ-30 מיליון שקל, מהם כ-25 מיליון שקל כקרן, ועוד כ-52 מיליון שקל בשנה הבאה, מהם 49.5 מיליון שקל בקרן.

ראיון "כלכליסט" אבי ורטהיים לבעלי האג"ח: "אין לנו מה לתת לכם" לחברת האחזקות השולטת ברבינטקס, תדיר גן ורימוני, חוב כולל של 210 מיליון שקל - כאשר שווי אחזקותיה עומד על 87 מיליון שקל בלבד. ורטהיים: "אני לא מתכוון להזרים הון לאינספייר אחרי שהזרמתי לבדי 20 מיליון שקל ב־2008" סיון איזסקו, 8 תגובותלכתבה המלאה
בקופת רבינטקס היו כ-17.9 מיליון שקל במזומן בלבד בסוף 2010, אחרי שהחברה רשמה הכנסות של 271.8 מיליון שקל ב-2010 לעומת 437.8 מיליון שקל ב-2009, והפסד של 58.3 מיליון שקל ב-2010 לעומת הפסד של 25.9 מיליון שקל ב-2009. 

אחד ממחזיקי האג"ח שאל באסיפה האם המשמעות של השקעה על ידי קרנות בחברה היא שהחברה תצטרך להגיע להסדר עם מחזיקי האג"ח? על כך השיב ורטהיים כי "אם אכן תהיה הלוואת מזנין זה יגרור אותנו להסדר נוסף. אם ההשקעה של המזנין לא תקרה, הבנקים ימשכו את השטיח. בעצם, בכל מקרה אנחנו בדרך להסדר נוסף". 

בהתייחס למצב אליו נקלעה רבינטקס אמר ורטהיים כי "בעבר הזרמנו הון לתוך רבינטקס, אבל העובדה היא שאנחנו נאלצים לנהל מלחמת מאסף מול הבנקים. בצורה כזו או אחרת שילמנו את תשלום האג"ח האחרון, וכרגע אנחנו עושים פעילות במטרה להביא למצב שהחברה תוכל בסידור כזה או אחר לעמוד בהתחייבויותיה". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות