אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזייפים את הגיל: יותר מ-7 מיליון מגולשי פייסבוק מתחת לגיל 13 צילום: shutterstock

מזייפים את הגיל: יותר מ-7 מיליון מגולשי פייסבוק מתחת לגיל 13

לפי ארגון הצרכנות Consumer Reports, יותר מ-5 מיליון מהגולשים הפעילים ברשת החברתית הם בני פחות מ-10. וההורים? הם לא מודאגים

11.05.2011, 14:54 | שי ענבל

לפחות 7.5 מיליון מתוך המשתמשים הפעילים ברשת החברתית פייסבוק הם ילדים מתחת לגיל 13 - כך מעריכים מחברי המחקר השנתי State of the Net  שפירסם השבוע ארגון הצרכנות האמריקאי Consumer Reports.

תנאי השימוש הרשמיים של פייסבוק אוסרים על ילדים מתחת לגיל 13 להיכנס לאתר, אך לפי המחקר רבים מהם מזייפים את גילם על מנת להירשם לרשת החברתית. מתוך המשתמשים הפעילים שאינם מגיעים לגיל המינימלי, כ-5 מיליון הם בני 10 או פחות. מספר הקטינים שעושים שימוש פעיל בפייסבוק מוערך ב-20 מיליון. 

המחקר התבסס על ניתוח דו"חות קודמים שפורסמו בנושא, בהם מחקרים של חברת האבטחה מק'אפי ושל London School of Economics. לפי הערכות החוקרים כמיליון מהילדים מתחת לגיל 13 הוטרדו בפייסבוק או ספגו איומים.

למרות זאת, הורים לילדים בני 10 שנשאלו במסגרת המחקר, הביעו "דאגה מעטה בלבד" מהסכנות שעלולות לפגוע בילדיהם באתר, כמו פדופילים ורוגלות (Spyware).

ב-Consumer Reports מעריכים שהסיבה לכך היא מחוסר ידע לגבי הרשת. עוד נמסר כי למעלה מ-5 מיליון בתי אב בארה"ב סבלו מווירוסים, גניבת זהות ובריונות ברשת החברתית.

כאן ב"כלכליסט" חשפנו לאחרונה כי אתרי שיתוף קבצים ישראליים, בהם גם הורדות.נט, מנצלים את פייסבוק לצורך "הונאת לייקים". מהבדיקה עולה כי כאשר גולשים לוחצים על אזורים במסך באתרים האלה, בהם הכפתור להורדת שירים וסרטים, הם מבצעים ללא ידיעתם לייק לדף פייסבוק מסוים - גם בלי שהם נכנסו לרשת החברתית.

אתרי ההורדות גורמים לגולשים לעשות לייק לרשימה מתחלפת של דפי פייסבוק. אחד הדפים, mailim.com, אמנם צבר כבר 30 אלף לייקים, אבל מוקדש לאתר שעדיין נמצא בהקמה. דף הפייסבוק הגדול ביותר הוא omusic, שצבר עד כה למעלה מ-160 אלף לייקים. מבחינת התגובות בדף עולה כי רוב הגולשים לא הצטרפו אליו מרצונם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הורים טיפשים
אלה בדיוק אותם הורים טיפשים, שלאחר שפדופילים ששורצים בפייסבוק כמו מלח בים המלח יפגעו בילדיהם בין אם מילולית או פיזית, יתראיינו בעילום שם לחדשות ויספרו כמה פייסבוק זה דבר נורא או יתבעו את החברה רק כדי להפסיד מאחר והילדים שלהם עברו על חוקי האתר ונרשמו מתחת לגיל 13. אלה אותם הורים שנותנים לילדים בני 6 לחזור ברגל מהבית ספר כדי חלילה לא להפסיד תור למספרה כדי לעשות פסים בשיער, ואחר כך שהילד נעלם לכמה שעות במקרה הטוב או לעולם במקרה הרע - הם מתלוננים ומאשימים את המדינה. אלה אותם הורים שקונים לכל בן משפחה טלוויזיה 40 אינץ' (FULL HD כמובן) ואייפון (4 כמובן) גם אם הוא ילד בן 5, ואחר כך מתלוננים שהם לא יכולים לסגור את החודש ומאשימים את ביבי. אחר כך הם גם הולכים לתכנית של אלון גל בערוץ 2 ומשפילים את עצמם בפומבי. בקיצור, הורים טיפשים.
שמואל  |  12.05.11