אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כוכבות המחזור הבא: התעשייה והבריאות צילום: אוראל כהן

כוכבות המחזור הבא: התעשייה והבריאות

במחזור העליות הבא שוק המניות האמריקאי עשוי להניב את התשואות הגבוהות בקרב השווקים הגלובליים

12.05.2011, 07:37 | בריאן בלסקי

סקירת האסטרטגיה השבועית מספקת מבט כללי על שוק המניות האמריקאי, תוך בחינת ביצועי השוק על פני תקופות ארוכות, השוואת ביצועי סקטורים שונים של מדד S&P500, וכן השוואה בין השוק האמריקאי לשווקים גלובליים לאורך תקופות שונות. להערכתנו, שוק המניות האמריקאי בטווח הארוך יספק תשואות גבוהות, אולם בטווח הקצר הוא צפוי לספק תשואה נמוכה ויסבול מתנודתיות גוברת.

  • השנה השלישית של הראלי בשווקים מאתגרת - עמדה זו מבוססת על הערכה כי העליות בשווקים בשנתיים האחרונות מגלמות היטב את השיפור הצפוי בכלכלת ארה"ב, וכעת נדרשים סימנים ברורים יותר בפן המאקרו־כלכלי כדי ששוק המניות ימשיך לעלות בקצב ניכר. בבחינה ההיסטורית, בעוד שהשנתיים הראשונות של מחזור העליות הממוצע מתאפיינות בתשואה דו־ספרתית, ביצועי השנה השלישית חלשים יותר ומסתכמים בתשואה שנתית ממוצעת של כ־4%.

  • מובילות השוק במחזור הבא - המחזור הבא של עליות בשווקים יתאפיין בהחלפת ההובלה מסקטורים שהציגו תשואה עודפת במחזור הקודם בשנות ה־2000 (אנרגיה, סחורות ותשתיות) לסקטורים חדשים, כאשר שוק המניות האמריקאי עשוי לקחת את ההובלה מהשווקים הגלובליים. בהסתכלות על ביצועי השווקים מתחילת השנה וב־12 החודשים האחרונים ניתן להבחין בשינוי בהובלה, כאשר מדד S&P500 הציג ביצועי יתר על השווקים המתעוררים, ואילו הסקטורים המובילים בארה"ב, לצד מגזר האנרגיה, היו באופן מפתיע תחומי התעשייה והבריאות. אנו משמרים את המלצותינו הקיימות על ענפי התעשייה והטכנולוגיה, ואנו צופים שהם ימשיכו להוביל את השוק במחזור הבא.

  • מחכים לתיקון בשוק האג"ח - אנו מעדיפים את שוק המניות על פני שוק האג"ח, ומציינים כי זרימת כספי הציבור לאפיקים סולידיים בשנות המשבר 2008–2009 הובילה לתשואות נמוכות למדי. בשנה האחרונה חלה האטה בקצב זרימת הכספים לשוק האג"ח, ולהערכתנו שוק זה צפוי בשנים הקרובות להציג ביצועי חסר על פני האפיק המנייתי.

  • המניות המומלצות - מקבץ המניות הנבחרות לפי צמיחה גבוהה מהממוצע, לצד תמחור נמוך, כולל שבע מניות: GE ו־ETN (תעשייה), WFC, GS, USB (פיננסים), LOW (צריכה) ו־MUR (אנרגיה).

הכותב הוא אסטרטג ההשקעות הראשי של אופנהיימר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות