אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיקולי בתים בארה"ב: בנקים למשכנתאות מציעים פשרה של 5 מיליארד דולר לרשויות צילום: בלומברג

עיקולי בתים בארה"ב: בנקים למשכנתאות מציעים פשרה של 5 מיליארד דולר לרשויות

בנק אוף אמריקה, ג'יי פי מורגן צ'ייס ושלוש חברות משכנתאות נוספות הציעו את הפשרה בעקבות חקירת מדיניות עיקולי הבתים שלהם; תנאי הפשרה כוללים דרישה שהבנקים יממנו מחיקת חובות לבעלי בתים

11.05.2011, 22:46 | בלומברג
בנק אוף אמריקה, ג'יי פי מורגן צ'ייס ושלוש חברות משכנתאות נוספות בארה"ב הציעו לשלם 5 מיליארד דולר על מנת להגיע לפשרה עם הרשויות שחוקרות את מדיניות עיקולי הבתים שלהם, כך מסרו לבלומברג שני מקורות הבקיאים בעניין.

הבנקים הניחו את ההצעה על שולחן המשא ומתן אתמול בעת ניסיונות להגיע לפשרה בוושינגטון, לאחר שתובעים מרכזיים של מספר מדינות וחוקרים פדראליים הציעו תנאי פשרה חדשים הכוללים דרישה שהבנקים יממנו מחיקת חובות לבעלי בתים.

החקירה, על ידי כל 50 המדינות, החלה בעקבות טענות לגבי מדיניות העיקול של הבנקים אחרי התמוטטות שוק הדיור, שבכירים במדינות חשדו כי היא מפרה חוקים מקומיים ופדראליים. הצעת הפשרה המקורית על ידי הרשויות גררה ביקורת מצד הבנקים ומצד תובעים כלליים רפובליקאים שהתנגדו לעסקה שתפחית את החוב של לוקחי המשכנתאות.

בהצעה החדשה, הרשויות הציעו שתוקם קרן, שתנוהל על ידי גורמים רשמיים מקומיים ופדראליים, שחלק ממנה ישמש למימון מחיקת חובות, אמר ג'ף גרינווד, דובר התובע הכללי של איווה, טום מילר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות