אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברננקי: "אי העלאת תקרת החוב תפגע בכלכלה" צילום: בלומברג

ברננקי: "אי העלאת תקרת החוב תפגע בכלכלה"

יו"ר הפד העיד בפני הסנאט והזהיר את המחוקקים בל ישתמשו בתקרת החוב הפדראלי כ"קלף מיקוח" בדיונים על התקציב; טען כי שימוש כזה עשוי לגרום לחוסר יציבות בשוק ולפגוע בכלכלה

12.05.2011, 19:14 | בלומברג

יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי הזהיר היום (ה') את המחוקקים בל ישתמשו בתקרת החוב הפדראלי כ"קלף מיקוח" בשיחות על התקציב, ואמר כי שימוש כזה עשוי לגרום לחוסר יציבות בשוק ולפגוע בכלכלה.

"אני חושב ששימוש בתקרת החוב כקלף מיקוח הוא מסוכן", אמר היום ברננקי בעדות מול ועדת הבנקאות של הסנאט. אם לא יעלו את תקרת החוב הדבר "לכל הפחות" יוביל "לעלייה בשיעורי הריבית, שתחמיר את הגירעון ותפגע בכל הלווים לרוחבה של הכלכלה האמריקאית", אמר.

עוד אמר היום ברננקי כי הבנק המרכזי מתכנן להציע תקנות בשבועות הקרובים לפיקוח על תאגידים שהתמוטטותם עשויה לסכן את המערכת הפיננסית.

"אנחנו צפויים להגיש חבילה של הצעות חוק בקיץ הקרוב", אמר ברננקי בעדות שהוכנה מראש בפני ועדת הבנקאות של הסנאט בעניין התקדמות עבודתה של ועדת הפיקוח על היציבות הפיננסית. החוקים יכסו נושאים כולל דרישות הון "מוגברות" ו"מבחני לחץ" שנתיים בהתאם לחוק ה"דוד-פרנק" שחוקק ב-2010.

ברננקי, שדבריו פורסמו מראש, העיד בפני הסנאט יחד עם שילה באייר, יו"ר הרשות לביטוח פקדונות בארה"ב; ג'ון וולש, המפקח על המטבע; גארי גנסלר, יו"ר ועדת המסחר בסחורות ויו"ר רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC), מרי שפירו.

ה-SEC מבצע הערכות של שוק ההון כדי לקבוע האם התקנות מעודכנות בהתאם להתפתחות הטכנולוגיה במסחר ואסטרטגיות המסחר, כך לפי העדות של שפירו שפורסמה מראש. רשות ניירות ערך הציעה גם תקנות לפיהן תחול חובת דיווח על סוחרים כבדים במניות והמליצה על הקמת מערכת מידע כדי לעקוב אחר השוק. "הצעות אלו יגדילו באופן משמעותי את יכולת הרגולטורים לזהות שחקנים מרכזיים בשוק, לאסוף מידע על פעולותיהם, ולנתח את התנהגות המסחר שלהם", אמרה שפירו בהערות שפורסמו מבעוד מועד.

באייר, שצפויה לעזוב את תפקידה ב-8 ביולי, מתכננת להפציר בבנקים להגדיל את סטנדרט ההון שלהם ולשפר את יכולתם של מלווים אמריקאים להתחרות בשוק העולמי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות