אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרהי מכר את פעילות הכבלים בבלגיה ולוקסמבורג - לעצמו צילום: שמואל נחמני

דרהי מכר את פעילות הכבלים בבלגיה ולוקסמבורג - לעצמו

קרן אייפקס וחברה המורכבת מ-Altice של דרהי ויו"ר חברת הכבלים הלוקסמבורגית לשעבר, ירכשו את הפעילויות מ-Numericable, בה מחזיקה Altice בכשליש, תמורת כ-350 מיליון יורו

15.05.2011, 08:25 | גילעד נס

הקרן הבריטית אייפקס וחברת דפיקום טלקום (Deficom Telecom) שמרכזה בלוקסמבורג, אישרו דיווחים שהתפרסמו בעיתונות האירופאית בסוף השבוע, לפיהם בכוונתן לרכוש את הבעלות המלאה על פעילות ספקית הכבלים נומריכייבל (Numericable) בבלגיה ובלוקסמבורג. החברות גברו בהתמודדות על Telenet, ספקית כבלים מתחרה בשוק הבלגי, שקיוותה כי רכישה שכזו תגדיל את נתח השוק שלה, שהתרכז בעיקר בצפון המדינה.

היקף העסקה לא פורסם רשמית, אולם על פי הערכות ישלמו אייפקס ודפיקום טלקום לפחות 350 מיליון יורו, ויחלקו ביניהם את השליטה בחברה, כאשר דפיקום תחזיק ב-60% ואייפקס ב-40%.

בראש דפיקום טלקום עומד פיליפ ל'הום, יזם בלגי ששימש בעברו כיו"ר נומריכייבל בבלגיה, ושותפתו של ל'הום למיזם היא Altice, קרן ההשקעות שבה מעורב גם איש העסקים היהודי-צרפתי פטריק דרהי.

נומריכייבל היא חברת הכבלים הגדולה בצרפת, התופסת כ-98% מנתח השוק במדינה, והיא שלטה עד לעסקה זו גם בפעילויות כבלים בבלגיה ולוקסמבורג. בעלי מניותיה הם קבוצת קרלייל (35%), סיבן (Civen) (35%) ואלטיס (Altice) (30%). הרכישה למעשה מאפשרת לאלטיס להגדיל את אחזקתה בפעילויות של נומריכייבל בבלגיה ולוקסמבורג לכמעט 60% באופן ישיר, לאחר שקודם לכן החזיקה בכ-30% בהן באמצעות נומריכייבל.

לפחות בעת הנוכחית לנומריכייבל אין כוונה למכור את הפעילות הצרפתית, אותה יצרה באמצעות מיזוג חמש חברות כבלים במהלך השנים 2005 ו-2006.

הפעילות בבלגיה, המתבססת על רכישת חברת Coditel, משרתת כ-150 אלף לקוחות. חברות הכבלים במדינה אינן מתחרות באופן ישיר מכיוון שהן משרתות איזורים שונים, כאשר נומריכייבל מתרכזת באיזור הבירה בריסל, טלנט פונה ללקוחות בצפון המדינה, ו-Voo פונה ללקוחות בדרומה. הפעילות בלוקסמבורג, המתבססת על רכישת חברת Alice, משרתת כיום כ-30 אלף לקוחות, המהווים כרבע מכלל שוק הכבלים במדינה הזעירה. בשלוש המדינות (צרפת, בלגיה ולוקסמבורג) מספקת נומריכייבל שירותי תקשורת "מרובעים" - טלוויזיה רב ערוצית, חיבור אינטרנט מהיר, טלפוניה קווית וטלפוניה סלולרית על גבי רשתות של מפעילים סלולריים אחרים (במודל המכונה "מפעיל סלולר וירטואלי).

דרהי מחזיק, באמצעות אלטיס, 95% ממניות חברת הסלולר מירס, ובאמצעות חברת Cool Holdings בכ-51% מהשליטה בספקית הכבלים הישראלית HOT.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות