אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זקן: "אנחנו מודאגים משוק המשכנתאות, הבנקים לא עצרו זאת בזמן" צילום: אריאל בשור

זקן: "אנחנו מודאגים משוק המשכנתאות, הבנקים לא עצרו זאת בזמן"

המפקח על הבנקים אמר את הדברים בראיון לערוץ 2; לפי בנק ישראל, חלה באפריל עלייה של 9% בהיקף המשכנתאות בהשוואה לחודש המקביל אשתקד

16.05.2011, 19:51 | תומר זלצר

היקף המשכנתאות שהעמידו הבנקים בחודש אפריל עמד על כ-3.6 מיליארד שקל – כך עולה מנתונים רשמיים שפירסם היום (ב') בנק ישראל. מדובר בעלייה של 9% בהשוואה לאפריל 2010 ובירידה של כ-24% בהשוואה למרץ 2011. בתוך כך התייחס דודו זקן, המפקח על הבנקים, בראיון ל"תכנית החיסכון" בערוץ 2, למצב בשוק המשכנתאות ואמר כי "אנו מודאגים".

יש לציין כי במהלך אפריל היו ימי חופשה רבים, עקב חג הפסח, מה שיכול להסביר חלק משמעותי מהירידה. ב-12 החודשים האחרונים העמידו הבנקים משכנתאות בהיקף 50.5 מיליארד שקל.

כ-47% מהמשכנתאות שהעמידו הבנקים באפריל היו במסלול הצמוד לריבית הפריים. כ-88% מהמשכנתאות היו בריבית משתנה (הכוללת את מסלול הפריים). כזכור, החל מ-5 במאי נכנסה לתוקף הוראה חדשה של בנק ישראל שמגבילה את הבנקים להעמיד משכנתאות בריבית משתנה לשליש מסכום המשכנתה.

זקן אמר בראיון הטלוויזיוני בנושא שוק המשכנתאות כי "התפקיד שלי הוא להיות מודאג. אנחנו מודאגים משוק המשכנתאות". זקן אמר בהתייחסו לנוטלי המשכנתאות כי "אתם לוקחים הלוואות מסוכנות. הלוואות שנראות עכשיו כזולות, כיוון שהן מבוססות על ריבית הפריים, אבל בדיעבד יכולות להתברר יקרות".

זקן התייחס לבנקים ואמר כי "הבנקים נותנים את ההלוואות. הבנקים בודקים את כושר הפירעון. הם לצערי לא עצרו את זה בעצמם, כיוון שההלוואה הזו זולה, קל לשווק אותה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות