אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
EMG: "אספקת הגז תחודש עד סוף החודש" צילום: רויטרס

EMG: "אספקת הגז תחודש עד סוף החודש"

כך דיווחה אמש אמפל לבורסה.בחברה מבטיחים לשפר את האבטחה ואומרים כי טכנית ניתן להוביל גז אך ממתינים לפריסת אמצעי אבטחה נוספים

17.05.2011, 07:36 | מישל אודי
אמפל דיווחה אמש כי תיקון הפיצוץ השני בצינור הגז בסיני הסתיים וחודשה האפשרות להובלת גז. כמו-כן, אמפל דיווחה כי קיבלה מ-EMG (בה היא מחזיקה 12.5% מהמניות) הודעה לפיה שירותי הביטחון של מצרים הוסיפו אמצעי אבטחה נוספים במטרה למנוע התקפות נוספות על צינור הגז. EMG הודיעה כי ברגע ששירותי הביטחון יסיימו את פריסת הכוחות ואמצעי המיגון תחודש הזרמת הגז עד לסוף חודש מאי. זאת בניגוד לדבריה של סמנכ"לית החברה אירית אילוז שטענה יממה אחרי הפיצוץ כי ייקח שבועיים לחידוש אספקת הגז.

ב-27 באפריל פוצצו מחבלים את תחנת הגז בכפר סביל מערבית לאלעריש שבסיני. בעקבות הפיצוץ הופסק זרם הגז לישראל ולירדן. זה היה הפיצוץ השני תוך חודשיים אחרי שבפברואר הייתה תקיפת מחבלים נוספת שהובילה להפסקה של מספר שבועות באספקת הגז.

מעל ל-40% מייצור החשמל בישראל נשען על גז ישראלי ומצרי, כאשר החלוקה בין זוג הספקים נכון לסוף 2010 הייתה ש-60% מהגז הגיע מקידוח ים תטיס שבבעלות קבוצת דלק (53%) ונובל אנרג'י האמריקאית (47%) והשאר מקורו במצרים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות