אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אלביט מערכות: "השוק חלש אבל צבר ההזמנות של אלביט גדל" צילום: עמית שעל

מנכ"ל אלביט מערכות: "השוק חלש אבל צבר ההזמנות של אלביט גדל"

ירידה של כ־8% ברווח הנקי של אלביט מערכות לא מטרידה את יוסי אקרמן: "אנחנו מעניינים את שוק הביטחון העולמי"

17.05.2011, 07:59 | שניר הנדלר

"עבורי מדובר ברבעון טוב מאחר שלמרות החולשה בשווקים הביטחוניים בעולם, אנחנו מצליחים כבר כמה רבעונים ברציפות להגדיל את צבר ההזמנות. זה מצביע על כך שאנחנו משקיעים בנושאים המעניינים את השוק, ויש לנו כנראה גם יתרון על המתחרים שלנו בתחומים האלה", כך סיכם אתמול בשיחה עם "כלכליסט" נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות יוסי אקרמן את התוצאות הכספיות של החברה לרבעון הראשון של 2011.

הכנסות אלביט שמרו על יציבות יחסית לעומת הרבעון המקביל ב־2010, והסתכמו ב־620.3 מיליון דולר, עלייה של 0.3%. לאור העובדה שאלביט השלימה כמה רכישות לאחר הרבעון הראשון אשתקד, העלייה המתונה מצביעה על שחיקה בפעילות האורגנית של אלביט ברבעון הראשון של השנה.

למרות זאת, אקרמן נשמע אתמול מרוצה משיעור הרווח הגולמי שעמד על כ־30% מסך ההכנסות של החברה, בדומה לשיעור הרווח הגולמי שהשיגה אלביט ברבעונים קודמים. באלביט לא קופאים על השמרים, ולדברי אקרמן, בכוונתם לפעול להתייעלות במבנה ההוצאות של החברה. לשאלה האם ההתייעלות תכלול פיטורי עובדים, ענה נשיא ומנכ"ל אלביט כי "אין לחברה עובדים מיותרים". בינתיים, הוצאות התפעול של אלביט ברבעון עלו ב־7% והסתכמו ב־144.7 מיליון דולר.

בשורה התחתונה השיגה אלביט רווח נקי לא מתואם (GAAP) של 27.9 מיליון דולר, שחיקה של 44%. לדברי אלביט, עיקר הירידה ברווח הנקי נובע מרווח חד־פעמי של 9.6 מיליון דולר בגין מכירת מניות מדיגייד, שבו הכירה אלביט ברבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם של אלביט הסתכם ברבעון ב־54.9 מיליון דולר לעומת רווח נקי מתואם של 59.7 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2010, ירידה של כ־8%.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם במהלך הרבעון הראשון של 2011 ב־40.1 מיליון דולר. נכון לסוף הרבעון, בקופתה של אלביט מזומנים והשקעות לטווח קצר בהיקף 238 מיליון דולר. צבר ההזמנות של אלביט מערכות הסתכם, נכון ל־31 במרץ, ב־5.6 מיליארד דולר, כאשר 77% ממנו מיועדים למכירה ללקוחות מחוץ לישראל. לשם השוואה, בסיום 2010 עמד צבר ההזמנות של אלביט על 5.45 מיליארד דולר.

במקביל לפרסום הדו"חות הכספיים דיווחה אלביט כי דירקטוריון החברה הכריז על חלוקת דיבידנד בהיקף 15.4 מיליון דולר (36 סנט למניה) בגין הרבעון הראשון.

אלביט מערכות לא ניפקה תחזית לרבעון השני ול־2011 כולה, אך אקרמן נשמע אופטימי: "במהלך השנה האחרונה נקטנו כמה מהלכים אסטרטגיים והשלמנו כמה רכישות חשובות, בארץ ובעולם, המרחיבות את בסיסה של מדיניות הצמיחה שלנו לטווח הארוך. אנו מצפים לראות את פירות הסינרגיה שנוצרה בעקבות הרכישות האחרונות, ומאמינים שמאמצים אלו יסייעו לנו לשמור על המשך הצמיחה ומובילות השוק", סיכם אקרמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות