אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיורטק של כת"ב הצליחה בניסוי שלב 2: טבע עשויה לממש אופציה לרכישת כל המניות צילום: אוראל כהן

קיורטק של כת"ב הצליחה בניסוי שלב 2: טבע עשויה לממש אופציה לרכישת כל המניות

בעקבות ההצלחה בניסוי תהיה לטבע האופציה להודיע לחברה בתוך 60 יום על החלטתה האם להשקיע בה סכום נוסף של 22-19 מיליון דולר לפי שווי של 170 מיליון דולר אחרי הכסף

17.05.2011, 09:57 | שהם לוי

כלל תעשיות ביוטכנולוגיההודיעה כי קיורטק מוחזקת על ידה בשיעור של כ-37% רשמה הצלחה בניסוי שלב 2 לתרופה עבור חולים הסובלים מלימפומה אגרסיבית.

מניתוח ראשוני של תוצאות ניסוי Phase II בחולים הסובלים מלימפומה אגרסיבית (Diffuse Large B-Cell Lymphoma), עולה כי הניסוי עמד הן ביעד העיקרי שלו והן ביעדים המשניים שלו  (primary and secondary endpoints). עובדה זו מצביעה על כך שהטיפול בנוגדן CT-011, הוביל לשיפור ניכר במצב החולים.

 

הניסוי כלל 72 חולי לימפומה אגרסיבית שטופלו בנוגדן לאחר השתלת מח עצם עצמית. מעקב אחר חולים אלה התבצע למשך כשנה וחצי. הניסוי נערך ב-30 מרכזים רפואיים בארה"ב, ישראל, אסיה ודרום אמריקה. מהתוצאות עולה כי אחוז החולים בהם לא אובחנה הישנות המחלה בתקופת הניסוי (PFS - Progression Free Survival) עמד על 70% לעומת 47% בקבוצת הביקורת ההיסטורית.

 

בנוסף, אחוז החולים שנשארו בחיים (OS - Overall Survival) בתקופת הניסוי עומד על 84% לעומת 62% בקבוצת הביקורת ההיסטורית. בנוסף, נמצא כי הטיפול בתרופה התבטא בהגדלת מספרם של תאים מסוימים של מערכת החיסון הקשורים ביצירת זיכרון חיסוני שמשמעותו אפשרות הגנה בפני הישנות המחלה לטווח ארוך. תוצאות סופיות של ניסוי זה צפויות להתקבל בתוך כשלושה חודשים.

טבע עשויה לממש אופציה לרכישת כל המניות והאופציות

בהתאם להסכם ההשקעה בין קיורטק לבין טבע תעשיות פרמצבטיו מחודש פברואר 2006 והתיקונים לו, לאחר הודעת קיורטק לטבע על השלמת הניסוי והעברה לטבע של דוחות הניסוי הסופיים, תהיה לטבע האופציה להודיע לקיורטק בתוך 60 יום על החלטתה להשקיע בקיורטק סכום נוסף של בין 19 ל-22 מיליון דולר ("ההשקעה נוספת"). אם ההשקעה הנוספת תוזרם כנגד הון מניות, אזי היא תתבצע לפי שווי קיורטק של כ-170 מיליון דולר אחרי הכסף.

 

אם תבוצע ההשקעה הנוספת, תהיה לטבע האופציה לרכוש את החזקותיהם של כל יתר בעלי המניות והאופציות בקיורטק, לרבות החברה, תמורת סכום של 160 מיליון דולר, כפוף לתנאים, למועדים ולאמור בהסכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות