אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברטי רוצה לרכוש את בארנס אנד נובל במיליארד דולר צילום: בלומברג

ליברטי רוצה לרכוש את בארנס אנד נובל במיליארד דולר

רשת הספרים הגדולה בארה"ב הודיעה כי קיבלה הצעת רכש ב-17 דולר למניה - הגבוהה ב-21% ממחיר המניה בבורסה

20.05.2011, 10:12 | סוכנויות הידיעות

בארנס אנד נובל, רשת הספרים המסורתית הגדולה ביותר בארצות הברית, הודיעה ביום חמישי כי ליברטי מדיה הציעה לרכוש אותה בעסקה המוערכת בשווי של כמיליארד דולר.

לאחר שהחברה הכריזה על העסקה הפוטנציאלית, של 17 דולר למניה במזומן מהתאגיד שבראשו עומד טייקון המדיה המיליארדר ג'ון מאלון, מניות הרשת התחזקו בלמעלה מ-24% במסחר. העסקה מעריכה את המניות בשווי הגבוה ב-21% ממחיר הסגירה שלהן ביום חמישי שעמד על 14.11 דולר.

החברות עדיין לא חתמו על הסכם, וישנם עוד תנאים שהן צריכות לסגור ביניהן, כולל שהיו"ר המייסד לאונרדו ריג'יו ישמור על נתח מהחברה ויישאר בתפקיד ניהולי. מבארנס אנד נובל נמסר כי ועדה של הדירקטוריון תבחן את ההצעה.

ליברטי מדיה מפעילה שלוש חברות ציבוריות - ליברטי אינטראקטיב, ליברטי סטארז וליברטי קפיטל - דרכן היא מנהלת את ערוץ הקניות QVC, ערוץ סרטים ומחזיקה בשלל חברות אינטרנט, מדיה ותקשורת אחרות.

לבארנס אנד נובל 705 סניפים ברחבי ארצות הברית ועוד 636 סניפים המנוהלים על ידי חברת בת. החברה העמידה עצמה למכירה באוגוסט, בתגובה ללחץ שהפעיל בעל המניות המיליארדר רון בורקל.

חנויות הספרים המסורתיות עומדות בפני תחרות הולכת וגוברת מצד הקמעונאיים הזולים ברשת כמו אמזון, ותופעת הקוראים האלקטרוניים שמאפשרת קריאת ספרים דרך מכשירי הסמארטפון או האייפד.

הנוף המשתנה כבר פגע בבורדרס, רשת הספרים השנייה בגודלה בארצות הברית, שהגישה בפברואר בקשה להגנה מפני פשיטת רגל, ונאלצת לסגור שליש מ-642 הסניפים שבבעלותה.

אף שבבארנס אנד נובל הצליחו להימנע מגורל דומה לשל בורדרס, התוצאות הרבעוניות שלה נפגעו מהשקעות גדולות שביצעה לאחרונה בחטיבה המקוונת ובקורא אלקטרוני הנוק (Nook), שנחשבו כדרך לעצור את הירידות בשנים האחרונות במכירת ספרים. אולם על אף ההצלחה של נוק הוא עדיין משתרך מאחורי הקינדל של אמזון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות