אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שותפה של BP באסדה שהתפוצצה תשלם לה מיליארד ד' צילום: בלומברג

שותפה של BP באסדה שהתפוצצה תשלם לה מיליארד ד'

חברת מואקס אופשור החזיקה ב-10% מהאסדה. הכסף יועבר לקרן בגובה 20 מיליארד דולר שהקימה BP למימון התביעות בעקבות הדליפה

20.05.2011, 11:48 | סוכנויות הידיעות

מואקס אופשור 2007 (MOEX Offshore 2007) אחת מהשותפות הקטנות של BP באסדת קידוח הנפט שהתפוצצה, הסכימה לשלם לחברת הנפט הבריטית 1.065 מיליארד דולר ליישב את כל התביעות בין החברות בנוגע לתאונה במפרץ מקסיקו.

BP מסרה כי בכוונתה להמשיך בתביעות נגד שותפת המיעוט הנוספת, אנדארקו, מפעילת אסדת הקידוח טרנסאושן וספקית הבטון הליבורטון, בדרישה שישלמו את חלקן בעלויות הניקוי, נזקי דליפת הנפט וקנסות הזיהום הנאמדים במיליארדי דולרים.

מנכ"ל החברה בוב דאדלי אמר כי ההסכם עם מואקס, שיועבר באופן מיידי לקרן בגובה 20 מיליארד דולר שהקימה BP כדי לשלם את התביעות הפרטיות, העסקיות והממשלתיות בנוגע לדליפה, הינו "צעד חשוב קדי

דאדלי. "צעד חשוב", צילום: בלומברג דאדלי. "צעד חשוב" | צילום: בלומברג דאדלי. "צעד חשוב", צילום: בלומברג

מה עבור BP וקהילות המפרץ".

"מואקס היא החברה הראשונה שהצטרפה ל-BP כדי לעזור ולעמוד באחריות המשותפת שלנו במפרץ", הצהיר דאדלי. "אנחנו קוראים לשאר הצדדים המעורבים בבאר מקונדו ללכת בעקבות מואקס".

מואקס אופשור, חטיבה של בית המסחר היפני מיטסוי, שהחזיקה ב-10% באסדת הקידוח, הגישה תביעה בבית המשפט בניו אורלינס ביום השנה לפיצוץ, שבו ביקשה מהשופט להכריז כי אינה נושאת באחריות לנזקים ולמאמצי הניקוי כתוצאה מדליפת הנפט החמורה ביותר בהיסטוריה האמריקאית. לתביעה הצטרפה כם אנדארקו, שמחזיקה ב-25% מאסדת הקידוח. שתי החברות טענו ש-BP לבדה אחראית לפיצוץ והדליפה שבאה בעקבותיו.

מ-BP נמסר כי התשלום ממואקס אינו מהווה הודאה באחריות לתאונה. אולם בעקבות הפשרה, מואקס מצטרפת ל-BP "בהכרה שממצאי הוועדה הנשיאותית שהתאונה נבעה ממספר גורמי סיכון נפרדים ושגיאות בפיקוח של כמה צדדים"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות