אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שודדי הדמוקרטיה: יומיים לפני הבחירות, המשטרה הגרמנית פשטה על משרדי מפלגת הפיראטים צילום: cc by gaelx

שודדי הדמוקרטיה: יומיים לפני הבחירות, המשטרה הגרמנית פשטה על משרדי מפלגת הפיראטים

המשטרה החרימה את כל המחשבים בעקבות פניית משרד החוץ הצרפתי; חוקרת חשדות למעורבות בפריצה לשרתי חברת החשמל EDF

21.05.2011, 11:38 | הראל עילם
מחלקת המחשבים של משטרת גרמניה פשטה אתמול על משרדי מפלגת הפיראטים הגרמנית בעיר אופנבך, לא רחוק מגבול פרנקפורט. הדיווחים הראשונים התפרסמו באתר המפלגה. המשטרה החרימה את כל כל המחשבים האישיים והשרתים במשרדים. הנהגת המפלגה גינתה את המהלך, ואמרה "אין בידנו מידע המצדיק את החרמת כל השרתים... זה גרם לנזק פוליטי עצום".

ריק פלקוינג, ראש מפלגת הפיראטים השבדית, אמר: "להתקיף מפלגה דמוקרטית - המפלגה השישית בגודלה בגרמניה, למען האמת - יומיים לפני בחירות היא חבלה בתהליך הדמוקרטי. זה מראה מדוע אנחנו חייבים לגרום למערכת המשפטית באירופה ליישם מדיניות מידע רשמית. מחשב הוא לא משהו שאתה פשוט לוקח; יש לכך השלכות. מחשב הוא לא מפתח ברגים, אבל ככה החוק - והמשטרה - מתייחסת אליו".

מחר, המפלגה הגרמנית עומדת להתמודד לראשונה על כסא בפרלמנט מדינת ברמן בגרמניה. המפלגה נוסדה ב-2006 והתמודדה בעבר על כסאות בפרלמנט הגרמני ובפרלמנט המקומי של מספר מדינות נוספות בתוך גרמניה. היא לא עברה את אחוז החסימה בבחירות הללו, אבל נחלה מעט יותר הצלחה בבחירות העירוניות ב-2009. למפלגה יש כיום כ-13,000 חברים רשומים וכסאות במועצות מספר ערים.

לפי ההודעה הרשמית שהוציאה מפלגת הפיראטים הגרמנית, קבוצת האקרים השתמשה בפיראטפד - שירות תקשורת אנונימי היושב על שרתי המפלגה - על מנת להפיץ מפתחות SSH. המפתחות איפשרו חיבור מרחוק לשרתי חברת EDF, קבוצת התשתיות והחשמל הגדולה באירופה. המשטרה גם בודקת חשדות שקבוצת ההאקרים אנונימוס משתמשת בפיראטפד. משטרת גרמניה השיקה את החקירה בתגובה לבקשת משרד החוץ הצרפתי.

פיראטפד מאפשר שליחת הודעות ועריכת מסמכים מקוונים בצורה משותפת, אנונימית ומאובטחת. דובר המפלגה הוסיף בציוץ: "לא ברור לנו מה הם מתכוונים לעשות... כל התכתובות מוצפנות ואנונימיות, ואנחנו לא שומרים כתובות IP".

בתגובה להחרמת המחשבים, האקרים פרצו והפילו את אתר משטרת גרמניה. דובר המפלגה הפיראטית אמר שהוא מגנה את המתקפה ושלמפלגה אין כל קשר לכך.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות