אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: עוזי דיין לא מוכן למחווה צילום: אלכס קולומויסקי

דיבידנדים: עוזי דיין לא מוכן למחווה

למה יו"ר מפעל הפיס הנבחר לא מוכן לקצץ בתלוש השכר שלו. וגם במשפחת תשובה מתכוננים במרץ לחתונת הבן אלעד עם בת זוגו רוני היימן

22.05.2011, 09:38 | רון גרנות

יו"ר מפעל הפיס הנבחר עוזי דיין לא מתכוון לקצץ בתלוש השכר שלו. בשיחות סגורות אמר סגן הרמטכ"ל לשעבר, כי אין לו שום כוונה לבצע מחווה בנושא השכר - ולו הקטנה ביותר. עלות השכר של יו"ר מפעל הפיס היא יותר מ־2 מיליון שקל בשנה.

לפני שבועיים הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו על מינויו של דיין לתפקיד הנחשק. כיסא יו"ר מפעל הפיס לא אויש יותר משלוש שנים, אך הביצועים של המפעל השתפרו ועוררו תהיות אם תפקיד היו"ר נדרש. חלק מחברי הדירקטוריון פנו כמה פעמים בשנים האחרונות לראש הממשלה בבקשה כי ימנה יו"ר בהתנדבות. לדבריהם, הכנסות מפעל הפיס ללא יו"ר מכהן עלו ב־14% ב־2009 לעומת 2008, והסתכמו ב־4.5 מיליארד שקל.

גורמים שונים קיוו כי דיין לכל הפחות יפחית במעט את שכרו, שלדבריהם בא על חשבון השקעות של המפעל בפרויקטים חברתיים שונים. דיין, מנגד, אמר למקורביו: "השכר שלי נמוך יותר ממה שרבים מאמינים, ויהיה הרבה פחות מ־50 אלף שקל ברוטו".

ממפעל הפיס נמסר בתגובה: "בגוף כמו מפעל הפיס העוסק בתחום רגיש של הגרלות ומתמודד עם סוגיות מהותיות שאינן תמיד קשורות לענייני מכירות והגדלת הכנסות תפקיד היו"ר הוא הכרחי. ליו"ר תפקיד מרכזי בניווט הפיס בקו הדק שבין הרצון להגדיל רווחים לבין הכוונה לשמור ולהגן על הקהילה. דיין סבור שיש לתגמל בהגינות אנשים על עבודתם, בהתאם לרמת אחריותם והיקף משרתם. יו"ר מפעל הפיס הוא תפקיד רחב אחריות ומרובה שעות".

(תומר אביטל)

המתחם בבן שמן. מתכוננים לחתונה גרנדיוזית, צילום: בשמת איבי המתחם בבן שמן. מתכוננים לחתונה גרנדיוזית | צילום: בשמת איבי המתחם בבן שמן. מתכוננים לחתונה גרנדיוזית, צילום: בשמת איבי

מנתניה לבן שמן

 

אלעד תשובה, צילום: אוראל כהן אלעד תשובה | צילום: אוראל כהן אלעד תשובה, צילום: אוראל כהן

טייקון בלב היער: ביום שלישי הבא יחתן יצחק תשובה את בנו אלעד עם בת זוגו רוני היימן בשטחו של כפר הנוער בן שמן, וכיאה לבן של טייקון מסתמנת חתונה גרנדיוזית. בסוף השבוע עשו הדחפורים את העבודה, פועלי הבמה הפשילו שרוולים ופודיומים ענקיים מוקמו בלב היער. לתוכנית האמנותית גוייסה שורה של זמרים בולטים, מה שמסביר את העבודות להקמת במה גדולה ורחבת ריקודים מרווחת.

 

מבחן פופולריות 1: הוזמנתם להשקת מוטורולה סולושנס ישראל?

 

האירוע: השקת מוטורולה סולושנס ישראל, במשכנה החדש בבית מוטורולה שבקריית שדה התעופה. באירוע ישתתפו שר הביטחון אהוד ברק ובכירי מוטורולה העולמית. אמנים: להקת המחול הקיבוצית והשחקן אסי כהן.

הפרטים: יום רביעי, 25 במאי, 19:30, קריית שדה התעופה.

המזמינים: נשיא ויו"ר מוטורולה סולושנס העולמית גרג בראון, נשיא ומנכ"ל החברה בישראל שמעון דיק, ושאר בכירי החברה.

מבחן פופולריות 2: הוזמנתם לפסטיבל לימוד עולמי?

 

האירוע: השקת פסטיבל לימוד באר שבע 2011, בראשות איש העסקים מתיו ברונפמן, ששם למטרה לחזק את הזהות היהודית בקרב צעירים מרוסיה.

הפסטיבל יהיה בסימן "מדע, טכנולוגיה וחלל", ותשתתף בו משלחת של אנשי מקצוע, ובהם האדם הראשון שהלך בחלל.

הפרטים: יום שלישי, 24 במאי, 17:00, מרכז תרבות רוסית בתל אביב.

המזמינים: מתיו ברונפמן, יו"ר ועדת ההיגוי הבינלאומית של לימוד FSU, וחיים צ'סלר, מנהל ומייסד לימוד FSU.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות