אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - עוד אקזיט בדרך: אופיסינק מגליל־ים במו"מ למכירתה ל-Jive ב-30 מיליון דולר צילום: יחצ

בלעדי ל"כלכליסט" - עוד אקזיט בדרך: אופיסינק מגליל־ים במו"מ למכירתה ל-Jive ב-30 מיליון דולר

חברת הסטארט־אפ הצעירה, המעסיקה 11 עובדים, פיתחה תוכנה המתווכת בין אופיס של מיקרוסופט לשירותי גוגל. המרוויחים העיקריים מהעסקה: מייסדי אופיסינק רועי ואודי ענתבי, יחד עם ורטקס הישראלית - יגרפו החזר של פי 5–10 על ההשקעה

23.05.2011, 06:57 | אסף גלעד

אקזיט נוסף בענף האינטרנט הישראלי: חברת הסטארט־אפ הצעירה אופיסינק (Offisync) מגליל־ים, שפיתחה תוכנה המתווכת בין יישומי אופיס של מיקרוסופט לבין יישומי הענן של גוגל, מנהלת משא ומתן למכירתה לסטארט־אפ האמריקאי Jive בעסקה שהיקפה 30 מיליון דולר במזומן ובמניות. אופיסינק אישרה את קיום העסקה, שתיסגר ביום חמישי הקרוב.

בין המרוויחים העיקריים מהעסקה מצויים רועי ואודי ענתבי, מייסדי אופיסינק, יחד עם קרן ורטקס, שאותה מייצג בעסקה אהוד לוי, וקרן טרילוג'י האמריקאית של ג'ון סטנטון, מייסד ענקית הסלולר טי מובייל. לפי ההערכה, גייסה החברה מיליוני דולרים בודדים, כך שמדובר בעסקה המשקפת החזר של פי 5–10 למשקיעים. אודי ענתבי יהפוך לסמנכ"ל הפיתוח העסקי לתחום הארגוני ב-Jive

אופיסינק, המעסיקה 11 עובדים, פיתחה סרגל כלים המתחבר ליישומי אופיס של מיקרוסופט כגון Word ו־Excel, ומאפשר לשמור קבצים של גרסאות אופיס מוקדמות כגון 2003 או 2007 על גבי הרשת, כפי שהדברים נעשים כיום עם גרסאות האופיס של 2010. את הקבצים של מיקרוסופט ניתן גם לשלב בחשבונות הגוגל האישיים או הקבוצתיים ולערוך אותם באמצעות יישומי אופיס או באמצעות Google Docs, שירות ניהול המסמכים המקוונים של גוגל. בהמשך, ניתן גם לבצע חיפוש אחר מסמכים שנשמרו על ידי מנוע החיפוש של גוגל, לשתף מסמכים עם עמיתים לעבודה ולערוך אותם במשותף.

מודל ההכנסות של אופיסינק בנוי מגביית תשלום על שירותי אינטגרציה מלאה לשירותי גוגל המגיע לעשרות דולרים לשנה למנוי. אופיסינק פונה למשתמשים הארגוניים, בדרך כלל לצוותי עבודה הכותבים מסמכים ביישומי מיקרוסופט, אך משלבים אותם בחשבון ה"ענן" הקבוצתי באמצעות חשבונות גוגל.

Jive מפאלו־אלטו נחשבת לאחת החברות הצומחות בעמק הסילקון בתחום האפליקציות המשלבות את עולם הרשתות החברתיות עם עולם התוכנות הארגוניות. עד כה היא גייסה 57 מיליון דולר מהקרנות סקויה וקליינר־פרקינס, שתי הקרנות הגדולות ביותר בעמק הסיליקון, שהשקעתן המשותפת בגוגל בשלב מוקדם הכניסה לכל אחת מהן מאות מיליוני דולרים. מאופיסינק לא נמסרה תגובה לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות