אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הביומד לייפבונד מגייסת 20 מיליון דולר ממוריס קאהן ומגיזה צילום: נמרוד גליקמן

חברת הביומד לייפבונד מגייסת 20 מיליון דולר ממוריס קאהן ומגיזה

לייפבונד, שנבחרה לאחת מ-10 חברות הביומד המובילות של "כלכליסט", פיתחה תחבושת ביולוגית למניעת דימומים כבדים בניתוח

23.05.2011, 16:32 | אסף גלעד
חברת הסטארט-אפ לייפבונד, שנבחרה לאחת מ-10 חברות הביומד המובילות של "כלכליסט", גייסה אחר הצהריים (ב') 20 מיליון דולר. זהו סבב גיוס שלישי, שאותו הובילו משקיעים חדשים בחברה: קרן ההון סיכון גיזה וקרן אורום של מוריס קאהן. אלה הצטרפו למשקיעים הקיימים בחברה: גלנרוק של ליאון רקאנטי, רוברט טאוב, קבוצת זיטלמן ופיטנגו. לאחר הסיבוב הנוכחי, מגיעה לייפבונד לסך גיוסי הון של כ-30 מיליון דולר.

לייפבונד נחשבת לאחת המובילות העולמיות בתחום, כאשר היא עמלה על פיתוח תחבושת ביולוגית למניעת דימומים כבדים בניתוח, שנועדה לחסום כל דימום בתוך 4-3דקות. תחבושת זו עשויה דווקא מג'לטין בשילוב אנזימים, אשר יחד יוצרים חומר גמיש ביותר הדומה לדבק, שמתכלה לאחר זמן קצר.

ההון שגויס ישמש להשלמת השלב הפרה-קליני והקליני של דבק האיטום הביולוגי שפיתחה החברה. המוצר של לייפבונד, המורכב מג'לטין המופק מחזירים, ונמצא בשלבי הניסוי המתקדמים הביותר כיום, משמש בניתוחי מעיים שבהם מחברים שני חלקי מעי. הדבק הביולוגי של לייפבונד אוטם את החיבור ומונע דליפות של תוכן המעי לתוך חלל הבטן הסטרילי. דליפות שכאלה הן כיום גורם סיכון מרכזי לאחר ניתוח, העלול לסכן חיים ולחייב ניתוחים משלימים.

בנוסף לתחבושת הביולוגית מפתחת לייפבונד גם דבק מיוחד לניתוחי בקע, שבהם משתמשים כיום ברשת מיוחדת המתחברת בתפרים אל הבטן ושומרת על איברי הבטן במקומם. לייפבונד מעריכה כי שיווק המוצר יחל בסוף 2012, לאחר קבלת אישורי ה-FDA.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות