אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיפור על כוחם של אוהדים צילום: איי פי

סיפור על כוחם של אוהדים

בעלי הקבוצות בישראל ובעולם מביכים את עצמם. לכן הסיפור על קבוצת האוהדים ווימבלדון מעורר השראה אדירה

23.05.2011, 19:50 | אוריאל דסקל

עונות הכדורגל באירופה ובישראל הגיעו לסיומן. ובעלי הקבוצות, בישראל ובעולם, מביכים את עצמם ואת המועדונים שלהם. צ'לסי של רומן אברמוביץ' פיטרה את קרלו אנצ'לוטי, המאמן שהביא לה דאבל בעונה שעברה; ברמינגהם, שנרכשה על ידי איש עסקים הונג קונגי, נמצאת בסכנת סגירה בגלל ירידה לליגת המשנה; דפורטיבו לה קורוניה ירדה לליגת המשנה בגלל שנים של הוצאות יתר וכניסה לחובות.

 בישראל אלי טביב ומוני הראל קורעים את הפועל תל אביב לגזרים וכעת נכנסים להליך משפטי שיגמר, אולי, רק ב-28 ביוני

מועדוני הכדורגל באירופה הפסידו בסביבות המיליארד יורו בסך הכל. בעיקר בגלל ניהול לא נכון והוצאות יתרות על שכר שחקנים ורכישת שחקנים.

AFC ווימבלדון, קבוצת האוהדים הראשונה בווימבלדון, עלתה בסוף השבוע האחרון לליגה הרביעית, שהיא הליגה המקצועית באנגליה. מאמן הקבוצה, טרי בראון, ניצל את המיקרופון שניתן לו אחרי טקס חגיגת העלייה כדי להודות לעשרות המתנדבים ואנשי ההנהלה שבאו מקהילת האוהדים של הקבוצה.

הקבוצה המקורית שלהם, ווימבלדון שהיתה ידועה כ"קרייזי גאנג" וכיכבה בפרמיירליג, נכנסה לצרות כלכליות בגלל בעלים מפוקפקים שהעבירו לבסוף את השליטה למיליונרים מנורבגיה. אלו לקחו את הקבוצה מדרום לונדון והעבירו אותה למילטון קינס המרוחקת. הכל באישור הרשויות, שראו את התוכנית העסקית של המיליונרים הזרים (שכללה גם מרכז מסחרי באצטדיון) ושכחו לגמרי מהאוהדים.

אבל האוהדים לא ויתרו, מה שהוביל לפרידת האוהדים מהקבוצה והקמתה בליגה הנמוכה ביותר, אבל גם הוביל לניהול המועדון בצורה שקופה ודמוקרטית. היו"ר הנבחר הראשון של ווימבלדון החדשה היה כריס סטיווארט, אחד מהיוזמים של המהלך, שלדבריו כל מה שרצה זה "לראות קצת כדורגל".

בשבת הקבוצה שקמה ב-2002, עם האוהדים המקוריים של ווימבלדון המקורית, עשתה זאת. בלי כסף מבעלים אחד, עם הרבה מאמץ של הקהילה, עם כסף שהתקבל מהספונסרים שראו את היופי של הקבוצה ובעיקר את החיבור הטבעי לעשרות אלפי האוהדים שלה.

כל אוהד בעולם צריך להכיר את סיפור ההצלחה של ווימבלדון. הוא השראה לאוהדים מכל העולם מצד אחד וגם איום על הבעלים המזלזלים בכל העולם מהצד השני. הוא בעיקר סיפור נפלא על כך שהכוח של האוהדים יכול להזיז דברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות