אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביצועי הנוסטרו פגעו ברווח הנקי של אנליסט צילום: בועז אופנהיים

ביצועי הנוסטרו פגעו ברווח הנקי של אנליסט

בית ההשקעות הציג עלייה של 3% ברווח התפעולי ברבעון הראשון, אך הרווח הנקי נשחק ל־7.6 מיליון שקל. צמיחה חדה בהכנסות מניהול תיקים

24.05.2011, 07:25 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות אנליסט, שבשליטת אהוד שילוני ושמואל לב, סגר רבעון ראשון יציב בהכנסות עם עלייה קלה של 2% לעומת הרבעון הרביעי ב־2010. אלא שבשורת הרווח הנקי נרשמה שחיקה של 27% לעומת הרבעון הקודם, לרמה של 7.6 מיליון שקל. מקור השחיקה ברווחים נמוכים יותר בתיק הנוסטרו של אנליסט (תיק ההשקעות העצמי), וכן ההפסד קל שנגרם ממכירת חלקו של אנליסט בפעילות החיתום למאיר דלאל, השותף, במחיר הנמוך מעט מההון העצמי של חברת החיתום.

בתחום ניהול קרנות נאמנות רשם אנליסט הכנסות של 16 מיליון שקל, בדומה לרבעון הקודם, ואף צמיחה קלה של 3% לעומת הרבעון המקביל ב־2010. מתחילת השנה הציג אנליסט עלייה של 4% בהיקף נכסי הקרנות שבניהולו בזכות יצירות נטו ׁ(גיוסים בניכוי פדיונות) בתקופה זו, שהסתכמו ב־2.68 מיליארד שקל. אלא שמאז סוף מרץ נרשמה ירידה קלה של כאחוז בהיקף נכסי הקרנות, בעקבות הירידות בשווקים, והיקף הנכסים נכון להיום עומד על 2.65 מיליארד שקל. היקף כלל נכסי אנליסט עומד על 8.9 מיליארד שקל.

תחום ניהול התיקים רשם צמיחה מרשימה של 46% לעומת הרבעון הקודם עם הכנסות של 13 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מגידול בשווי התיקים המנוהלים, שמהם נגזרים דמי הניהול.

קופות הגמל של אנליסט הניבו הכנסות של 12.9 מיליון שקל - עלייה של 2% לעומת הרבעון הקודם ו־4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. העלייה בין הרבעון הרביעי של 2010 לרבעון הראשון של 2011 מקורה בגיוסים נטו לקופות בהיקף של 95 מיליון שקל מתחילת השנה. סך הכל הסתכם הרווח התפעולי, שלא כלל את פעילות החיתום שהופסקה, ב־12.5 מיליון שקל - צמיחה של 3% לעומת הרבעון הקודם.

מה שהעיב על השורה התחתונה היו רווחי נוסטרו קטנים יותר ברבעון הראשון והמדשדש בשווקים לעומת הרבעון הרביעי והחזק יותר של 2010. אנליסט הציג רווח של 1.5 מיליון שקל ברבעון מתיק הנוסטרו, לעומת 3.7 מיליון שקל ברבעון הקודם ורווח של כמעט 10 מיליון שקל ברבעון המקביל.

נכון לסוף הרבעון תרמו ההשקעות של שילוני ולב בקרנות הנאמנות ובקופות הגמל ל־4% ול־3.8% מסך ההכנסות בקרנות ובגמל, בהתאמה. הכנסות אלו נובעות מהחזקות של 6.7% מנכסי הקרנות ו־0.4% מנכסי הגמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות