אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשרות טיסות לסקוטלנד וממנה בוטלו בעקבות האפר האיסלנדי צילום: איי אף פי

עשרות טיסות לסקוטלנד וממנה בוטלו בעקבות האפר האיסלנדי

בריטיש איירווייס, איזי ג'ט וריינאייר ביטלו כולן את טיסותיהן למדינה, המושפעת מהאפר הוולקני המתפשט מהר הגעש באיסלנד; הטיסות מישראל ללונדון ממשיכות להתקיים בינתיים כסדרן

24.05.2011, 13:28 | יסמין גיל

עשרות טיסות לסקוטלנד וממנה בוטלו במהלך היום (ג') בעקבות התפשטות האפר הוולקני מאיסלנד. מישראל אין טיסות ישירות לסקוטלנד ובשלב זה גם הטיסות הישירות מתל אביב ללונדון מתקיימות כסדרן. חברת התעופה בריטיש איירווייס עדכנה באתר האינטרנט שלה כי "כאמצעי זהירות לא נפעיל היום טיסות בין אנגליה לסקוטלנד לפני 14:00". שאר טיסות החברה לא הושפעו נכון לעדכון האחרון של החברה מהבוקר. הנוסעים מתבקשים להתעדכן ישירות מול החברה לגבי מצב טיסותיהם.

גם חברת הטיסות המוזלות ("לואו קוסט") הבריטית איזי ג'ט עדכנה על ביטול עשרות טיסות לסקוטלנד במהלך היום, וזאת "כתוצאה מהכרזת רשות התעופה האזרחית הבריטית על אזור סכנה זמני מעל סקוטלנד וצפון מזרח אנגליה, בין 13:00 ל-19:00". מדוברות החברה בארץ נמסר: "נכון לשעות הצהריים כל טיסות איזי ג'ט לישראל וממנה יוצאות כסדרן. אנו ממליצים לנוסעים לבדוק באתר האינטרנט של החברה לגבי מצב טיסתם, לפני צאתם לנמל התעופה. האתר מתעדכן באופן תדיר והוא הדרך הטובה ביותר לקבלת מידע עדכני".

חברת הטיסות המוזלות האירית ריינאייר עדכנה כי על פי המלצה של רשות התעופה האזרחית האירית (IAA) , גם היא לא תפעיל טיסות לסקוטלנד לפחות עד לשעות הצהריים. "החברה מתנגדת להחלטה ומאמינה שאין בסיס לביטולים הללו, ותיפגש היום עם נציגי ה-IAA", נכתב באתר האינטרנט של החברה, "ריינאייר מאמינה שאין סיכון בטיחותי למטוסים בטיסות לסקוטלנד וממנה, ויחד עם חברות תעופה אחרות תתלונן בפני משרד התחבורה. אנו מצטערים על הביטולים המיותרים".

חברת התעופה האירית אייר לינגוס עדכנה על ביטול כ-20 טיסות ליעדים שונים בסקוטלנד, בהם לאדינבורו ולגלזגו. החברה, כמו גם אחרות, מציינת תנאים שבהם ניתן לקבל החזר כספי על טיסות שבוטלו או שינוי תאריכי הטיסה. גם לופטהנזה עדכנה על כך שטיסותיה מגרמניה לאדינבורו מבוטלות בשלב זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות