אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רם כספי בכנס לשכת רוה"ח: "יש דברים שזכות הציבור לא לדעת" צילום: יובל חן

רם כספי בכנס לשכת רוה"ח: "יש דברים שזכות הציבור לא לדעת"

במהלך הכנס דנו המשתתפים בלחץ שמופעל על השלטון מצד המגזר העסקי והסיקור התקשורתי של הנושא. היועץ המשפטי של רשות המסים: "אחד איים לישים לי פצצה בבית, אבל יש לחצים כל הזמן"

24.05.2011, 18:43 | הדר קנה

"האם בעלי שליטה הפעילו עלי לחץ? לחץ יכול להיות לגיטימי - אף אחד לא אמר לי שישים לי פצצה בבית, אבל יש לחצים כל הזמן", כך אמר משה מזרחי, היועץ המשפטי של רשות המסים, בכנס לשכת רואי החשבון באילת.

מזרחי המשיך ואמר :"אני חושב שפקיד הציבור צריך לקחת בחשבון גם את אנשי העסקים וגם את התקשורת ובסופו של דבר לקחת את ההחלטה הנכונה. לעיתים לחץ זה להרים טלפון 4 ימים רצוף לפעמים זה ללכת מעל הראש שלך ולעיתים זה להשתמש באמצעי התקשורת. בכיר שעושה עבודתו נאמנה צריך להגיע להחלטה הנכונה אחרי ששם את הלחצים בפרופורציה. מי שלא יכול לעשות זאת שלא ייקח תפקיד ציבורי".

עו"ד רם כספי, שמייצג רבים מבעלי ההון במשק, אמר באותו הקשר: "את המדינה צריכה לנהל הממשלה הנבחרת. גם לתקשורת יש תפקיד אבל יש הרגשה שקובעי המדיניות מקשיבים יותר לתקשורת וחושבים יותר מה ייכתב או ייאמר עליהם, ופה לצערי נכנסו למבוי סתום. לתקשורות יש תפקיד חשוב במדינה דמוקרטית, אבל לא תקשורת עם אג'נדה. אף אחד לא בחר בהם - את האג'נדה קובעת הממשלה".

עוד אמר כספי כי "לאן הגענו ששר האוצר לא יכול להיפגש עם איש עסקים כי הוא מפחד שיכתבו עליו משהו בעיתון. יש חשש מה יכתבו - הוא נראה באיזה אירוע מסתודד, אולי הוא מסתודד על מדיניות המים? יש דברים שזכות הציבור לא לדעת".

עו"ד פיני רובין דיבר גם הוא בכנס: "עקב האכילס של המדינה זה העדר ניהול. התקשורת משפיעה בצורה ניכרת, אבל לא מנהלת. כולם מתיישרים כדי להשביע את רצון התקשורת".

 

לדבריו של רובין , "מי שמשקיע בישראל מיליארד דולר רוצה להיפגש עם השר ולראות מה קורה עם ההשקעה שלו. הישיבות וההסתודדויות הללו לא קיימות, ואם הן קיימות מדובר בשיחות אווירה ולא בשיחות קונקרטיות. אני לא יכול לשבת עם פרוטוקול, אני אדם חופשי ורוצה לדבר בחופשיות. אני לא רוצה שמשה יגיד שאני לוחץ עליו אם אני מתקשר אליו".

משה מזרחי העביר ביקורת גם על היציאה המוגזמת, לדעתו, של התקשורת נגד התייעצות השלטון עם הסקטור העסקי: "אני לא יכול להגיד שזה לגיטימי להתייעץ עם טייקון, אבל זה כן לגיטימי להתייעץ עם הסקטור העסקי". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות