אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירושלים: הוועדה המחוזית אישרה תוספת של 750 יחידות דיור במלחה ובתלפיות צילום: גיא אסיאג

ירושלים: הוועדה המחוזית אישרה תוספת של 750 יחידות דיור במלחה ובתלפיות

במלחה מדובר ב-400 יחידות דיור שנמצאות על המורדות הדרומיים של השכונה ויתאפיינו בבנייה של 4-9 קומות; בתלפיות מדובר במתחם בליליוס שיכלול גם 20% דירות קטנות המיועדות לזוגות צעירים

24.05.2011, 18:16 | דותן לוי

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז ירושלים אישרה היום (ג') את הפקדתן של שתי תוכניות בנייה גדולות למגורים בעיר בהיקף כולל של 750 יחידות דיור.

התוכנית הראשונה ממוקמת במתחם בליליוס שבשכונת תלפיות. מדובר בתוכנית שגובלת ברחוב דרך בית לחם ומציעה את הקמתם של שמונה מבני מגורים, בהם כ-350 יחידות דיור, הממוקמים סביב שטח ציבורי פתוח רחב היקף עם מבנה ציבור. כחלק מהתוכנית, אישרה הוועדה את תמהיל הדירות שיכלול כ-20% יחידות דיור קטנות שצפויות לשמש זוגות צעירים. בנוסף, מבקשת התוכנית לחדש את רחוב התעשייה ולאפשר בו שימושים נוספים לתעסוקה ומסחר. לדברי מתכננת המחוז, דלית זלבר, התוכנית מספקת מענה לצורך ביחידות דיור חדשות לעיר, תוך מתן פתרונות בתחום צרכי הציבור עבורן ועבור סביבתן.

תוכנית נוספת שהוגשה לוועדה כיוזמה של מינהל מקרקעי ישראל ואושרה היום כוללת תוספת של 400 יחידות דיור במתחם מגורים בדרום שכונת מלחה. התוכנית ממוקמת במורדות הדרומיים של השכונה וצפויה לכלול מבנים מדורגים בני 4 עד 9 קומות. תוכנית זו תכלול בין היתר שטחים לבנייני ציבור, מוקד מסחר שכונתי, טיילות ושבילי אופניים וכן שטחים פתוחים שיישארו במצבם הטבעי. התוכנית מציעה חיבור לשכונה מלחה דרך מערך של שבילים ירוקים, זאת במקביל לקירבה לכביש הרכבת המיועד לשמש ככניסה דרומית חדשה לעיר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות