אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנצ'סטר יונייטד הכניסה 60.4 מיליון ליש"ט מכספי זכייה וזכויות השידור של הפרמיירליג צילום: איי אף פי

מנצ'סטר יונייטד הכניסה 60.4 מיליון ליש"ט מכספי זכייה וזכויות השידור של הפרמיירליג

אלופת הפרמיירליג היא הקבוצה הבריטית הראשונה שרושמת הכנסה כזאת מזכויות שידור וכספיי זכייה בליגה הבכירה באנגליה

25.05.2011, 15:52 | סוכנויות הידיעות

מנצ'סטר יונייטד הפכה לקבוצת הכדורגל הראשונה באנגליה שהרוויחה למעלה מ-60 מיליון ליש"ט בעונה אחת מזכויות שידור וכספי זכייה.

יונייטד, האלופה הטרייה של הפרמיירליג, הרוויחה 60.4 מיליון ליש"ט העונה, בעיקר הודות לחוזי טלוויזיה חדשים ומשתלמים מחוץ לבריטניה שחתמה הליגה הבכירה. בלקפול, על אף שהרוויחה את הסכום הנמוך ביותר בקרב קבוצות הפרמיירליג, עדיין הכניסה 39.1 מיליון ליש"ט מזכויות שידור וכספי זכייה.

"אנחנו מאמינים שמנגנון הפצת ההכנסות שלנו, השוויוני ביותר מכל הליגות הבכירות באירופה, מתגמל הצלחה בספורט תוך כדי העברת סכומים משמעותיים לכל מועדון כך שהם יוכלו לתכנן קדימה", מסר מנכ"ל הפרמיירליג ריצ'רד סקאדמור. "רבים העירו על האופי התחרותי של הפרמיירליג העונה", הוסיף. "מגיעה למועדונים הערכה רבה על כך שיצרו תחרות מדהימה. אנחנו מאמינים שהדרך שבה אנחנו מפיצים את הכנסות השידור מאפשרת לכל קבוצה להתחרות ברמה הגבוהה ביותר".

בעונה הנוכחית, כל קבוצה קיבלה סכום זהה של 13.8 מיליון ליש"ט ממכירת זכויות השידור המקומיות, ו-17.9 מיליון ליש"ט ממכירת הזכויות מחוץ למדינה. בנוסף לכך, כל מיקום בטבלת הפרמיירליג שווה 756 אלף ליש"ט, כשהאלופה יונייטד זוכה בסכום מקסימלי של 15.1 מיליון ליש"ט.

דמי שידור בגובה 582 אלף ליש"ט למשחק משולמים בכל פעם שקבוצה משתתפת במשחק המשודר בשידור חי דרך סקיי ספורטס או ESPN, שתי המחזיקות בזכויות לשידורים חיים בבריטניה. המועדונים מקבלים גם תשלום מינימלי של 5.82 מיליון ליש"ט עבור דמי שידור במידה והם משתתפים בפחות מעשרה משחקים המשודרים בשידור חי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות