אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע: נציגנו בקונגרס צילום: בלומברג

השבוע: נציגנו בקונגרס

כאשר בספטמבר יישמעו בבניין האו"ם מחיאות הכפיים לכבוד המדינה הפלסטינית, יוכל נתניהו לשלוף את הדי.וי.די ולהתבשם מנאומו בבית הנבחרים, ושרה תתעטף בז'קט הירוק ותמחא לו שוב ושוב ושוב כפיים

26.05.2011, 10:37 | תמי ארד

הצירים של בתי הקונגרס קמו 31 פעמים והריעו לראש ממשלת ישראל. למען השקיפות נציין שכאשר אולמרט נאם שם הם קמו 38 פעמים, אבל למה להיות קטנוניים. באמריקאית רהוטה מתובלת בהומור דיפלומטי חנפני, כראוי לכבודם של המארחים, כבש נתניהו בסערה את בית הנבחרים האמריקאי. הסכם השלום עם בתי הקונגרס נחתם בהתלהבות רבתי. בספטמבר, כאשר תוכרז המדינה הפלסטינית באו"ם, נתניהו יוכל להריץ שוב ושוב את נאומו בדי.וי.די הביתי ושרה תתעטף בז'קט הירוק ותמחא לו שוב כפיים. באו"ם יהיה זה אבו מאזן שיקצור את התשואות.

נתניהו הוא אחד הנואמים הטובים אם לא ה... בנאום מהוקצע למשעי הוא הציב בנחישות את קוויו האדומים. נדמה לי שזו הפעם הראשונה שניתן היה להבין לאן פניו מועדות. אילו לפני שנתיים היה מציג את עקרונותיו אלה לשלום, ובמקום לשלוח את ליברמן להסביר את מדיניותו היה שולח את דן מרידור, ייתכן שמצבנו היה שונה במקצת.

אירופה הנוכחית לא רואה אותנו ממטר, ואובמה, שמתקשה לעכל גם כך את ראש הממשלה הישראלי, אמור לשכנע את הקוורטט לסייע לו לעכב את ההכרזה על מדינה פלסטינית באו"ם. הסיכוי קלוש אבל הציבור בישראל מוכן לקחת את הסיכון.

לפי סקר שפרסם ערוץ 2 לאחר העימות עם אובמה, אילו היו נערכות בחירות כיום הליכוד היה עולה ל־34 מנדטים בעוד קדימה היתה זוכה ב־29 מנדטים. 38% מהציבור בישראל חושב כי נתניהו ראוי ביותר לתפקידו, לעומת 35% שמקבלת לבני.

בנאומיו נתניהו התהדר בדמוקרטיה הישראלית. בחופש המחאה ובחופש הביטוי, שלעתים, כאשר הוא נוגע לתחקירים על אורח חייו הראוותני, הוא מאיים לתבוע אותו.

נתניהו צודק שמדינת ישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון שנלחמת בשחיתות ציבורית, בחוקים לא דמוקרטיים כמו חוק הנאמנות והחוק שימנע מראש ממשלה מכהן להיחקר ולטפל בשוטרים שסרחו.

נתניהו ומחיאות הכפיים. הסכם השלום עם בית הקונגרס נחתם בהתלהבות, צילום: בלומברג נתניהו ומחיאות הכפיים. הסכם השלום עם בית הקונגרס נחתם בהתלהבות | צילום: בלומברג נתניהו ומחיאות הכפיים. הסכם השלום עם בית הקונגרס נחתם בהתלהבות, צילום: בלומברג

בשבוע שבו שוטר חיפאי התעמר בשתי אזרחיות ישראליות, התקשורת הוכיחה את תפקידה ככלב שמירה מועיל. לזכותו של השוטר הרע ייאמר שנהג באכזריות כמעט שווה בערבייה וביהודייה. את היהודייה הוא אזק באזיקים, את הערבייה הוא קשר בחבל, משום שחצו את הכביש באור אדום.

כאשר שכר השוטרים נמוך מתגייסים למשטרה אנשים בלתי מתאימים. כאשר שכר הרופאים נמוך בורחים מוחות מהמדינה. האם מדינה שפניה למצב התגוננות תמידי תוכל לשגשג לאורך זמן?

אם שואלים את נתניהו התשובה חד־משמעית כן. רק צריך לשנן את: "לא לפחד כלל", ולחרות על הדגל את המילים "אנחנו הדבר הטוב ביותר שקרה למזרח התיכון". אולי אם ננפנף בדגל מספיק פעמים גם אבו מאזן ישתכנע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות