אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עונשי מאסר וקנסות למורשעים בפרשת ההונאה בכים-ניר צילום: shutterstock

עונשי מאסר וקנסות למורשעים בפרשת ההונאה בכים-ניר

על נועם רייך, דן קריב ומישה קרקובסקי, בכירים לשעבר בחברת התעופה הציבורית, נגזרו בין 9 ל-11 חודשי מאסר וקנסות בסך מצטבר של 230 אלף שקל

26.05.2011, 12:39 | איתי הר אור

בית משפט השלום בתל אביב גזר הבוקר (ה') את עונשם של המעורבים בפרשת ההונאה בחברת התעופה כים-ניר - נועם רייך, המשנה למנכ"ל, דן קריב, מ"מ יו"ר הדירקטריון ויועץ כלכלי ומנכ"ל החברה מישה קרקובסקי.

על נועם רייך, המשנה למנכ"ל, שהורשע בעבירות של סיוע למרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות לפי חוק ניירות ערך נגזרו 11 חודשי מאסר וקנס של 50 אלף שקל. על דן קריב, מ"מ יו"ר הדירקטריון ויועץ כלכלי שהורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, קבלת דבר במרמה נגזרו 9 חודשי מאסר וקנס של 80 אלף שקל. על מישה קרקובסקי, המנכ"ל שהורשע בעבירות לפי חוק ניירות ערך, נגזרו 11 חודשי מאסר וקנס של 100 אלף שקל. על חברת כים ניר הציבורית שהורשעה שהורשעה בעבירות לפי חוק ניירות ערך נגזר קנס בסך 80 אלף שקל

כתב האישום הוגש ב-31 לדצמבר 2008 נגד דן קריב, משה קרקובסקי, עומר לבבי ונועם רייך, שהיו בעלי השליטה בחברה הציבורית כים-ניר, אשר עסקה במתן

שירותי תעופה וטייס. בכתב האישום נטען כי בשנים 2004-2003 משכו הנאשמים מאות אלפי דולרים מחברת כים-ניר ומהחברות הבנות שבשליטתה, לשימושם האישי ולהחזר חובותיהם האישיים.

על פי האישום, לאחר שנמשכו הכספים, הציגו שלושת הנאשמים מצגים כוזבים ביחס לטיבן של המשיכות בהנהלת החשבונות ובדו"חות החברה, לפיהם בוצעו המשיכות במסגרת מהלך עסקיה הרגיל של החברה, זאת תוך זיוף מסמכים, אישורים כוזבים או תשובות כוזבות ועל מנת לשלשל את הכסף שנמשך על ידם לכיסם ולהסתיר את עצם משיכתו.

על פי האישום, לאחר שנמשכו הכספים, הציגו שלושת הנאשמים מצגים כוזבים ביחס לטיבן של המשיכות בהנהלת החשבונות ובדו"חות החברה, באופן הנחזה להיות כאילו בוצעו המשיכות במסגרת מהלך עסקיה הרגיל של החברה, זאת תוך זיוף מסמכים, אישורים כוזבים או תשובות כוזבות ועל מנת לשלשל את הכסף שנמשך על ידם לכיסם ולהסתיר את עצם משיכתו.

לנאשמים יוחסו עבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, אי קיום חובות דיווח, גניבה בידי מנהל, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף ועבירות נוספות.

.

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד עופרה רובינפלד-הוך ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה. קריב יוצג בידי עו"ד גד זילברשלג. לבבי יוצג בידי עורך דין גלעד ברון. מישה קרקובסקי יוצג בידי עורך דין איתן מעוז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות