אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"כמות המים המזוהמים בפוקושימה הולכת וגדלה" צילום: אי פי אי

"כמות המים המזוהמים בפוקושימה הולכת וגדלה"

מומחי קרינה ביפן מזהירים כי טפקו צריכה למצוא מקום לאחסון המים שנפגעו מקרינה רדיואקטיבית ולוודא שלא יחלחלו לקרקע

27.05.2011, 09:35 | בלומברג

בזמן שצוות מהסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ביקר היום (ו') באתר הגרעיני הפגוע של טפקו - חברת החשמל של טוקיו, המפעילה את הכורים הגרעיניים בפוקושימה - גורמים באקדמיה הזהירו כי החברה לא פרסמה את היקף דליפות הקרינה, והיא עומדת בפני "בעיה רצינית" של מים מזוהמים.

טפקו מזרימה מים לקירור לתוך שלושת הכורים שקרסו בעקבות רעידת האדמה והצונאמי ב-11 במרץ. נכון ל-18 במרץ, כמעט 100 אלף טון מים רדיואקטיביים דלפו למרתפים ולאזורים אחרים של מתחם פוקושימה דאי-איצ'י, לפי הערכות טפקו. כמות המים הרדיואקטיביים עשויה לגדול פי שניים עד לסוף דצמבר.

"כמות המים המזוהמים הולכת וגדלה וזו בעיה רצינית", אמר טצואו איגוצ'י, מומחה בניתוח איזוטופים ואיתור קרינה באוניברסיטת נגויה. "הם צריכים למצוא מקום לאחסון המים המזוהמים, והם צריכים לוודא שהם לא יחלחלו לקרקע".

לפני שבוע התפטר נשיא טפקו. הנשיא, מסטאקה שימיזו (66), לקח בכך אחריות על ההפסד הגדול ביותר של חברה יפנית שאינה מתחום הפיננסים. הוא יוחלף על ידי טושיו נישיזוואה (60).

חברת התשתיות דיווחה על הפסד של 1.25 טריליון ין (15 מיליארד דולר) בשנה הפיסקאלית שהסתיימה ב-31 במרץ בעקבות האסון. טפקו צפויה לדווח על הפסדים נוספים, מכיוון שתמשיך לשלם פיצוי לנפגעי האסון, ועוד לא החזירה לפעילות את שלושת הכורים שנפגעו. על פי הערכות בנק אוף אמריקה, עלות האסון עשויה לטפס ל-11 טריליון ין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות