אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לגארד: משבר החוב באירופה יעמוד במוקד ההתעניינות בשנתיים הקרובות אם אזכה בראשות קרן המטבע צילום: בלומברג

לגארד: משבר החוב באירופה יעמוד במוקד ההתעניינות בשנתיים הקרובות אם אזכה בראשות קרן המטבע

למרות ההערכה שלה זוכה לגארד, המינוי האפשרי שלה עשוי להתגלות כשנוי במחלוקת, ומדינות מתפתחות רבות יעדיפו שקרן המטבע תשבור את המסורת ותמנה לראשונה בתולדותיה נציג מחוץ לאירופה. נשיא רוסיה: "אנו קרובים להחלטה"

28.05.2011, 11:14 | סוכנויות הידיעות
שרת האוצר של צרפת, כריסטין לגארד, אומרת כי משבר החובות האירופי יעמוד "במוקד ההתעניינות" בשנתיים הקרובות, אם תזכה במרוץ לראשות קרן המטבע הבינלאומית. כך דיווח "הטלגרף" הבריטי.

עם זאת, למרות ההערכה שלה זוכה לגארד, המינוי האפשרי שלה עשוי להתגלות כשנוי במחלוקת בשל מעורבותה במשבר החובות האירופי, מאז החל בשנה שעברה. מדינות מתפתחות רבות יעדיפו שקרן המטבע תשבור את המסורת ותמנה לראשונה בתולדותיה נציג מחוץ לאירופה.

נשיא רוסיה, דמיטרי מדבדב, אמר ביום שישי כי חברי הארגון קרובים להחלטה על זהות המנהיג הבא. "באופן כללי, כמעט והגענו להסכמה בנושא", אמר מדבדב במסיבת עיתונאים שנערכה בעיירת הנופש הצרפתית דוביל במהלך כנס מנהיגי מדינות ה-G8. בכנס, הביע ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון את תמיכתו בלגארד, ותיאר אותה כבעלת הכישורים הנדרשים מבחינת "מנהיגות פוליטית, ניסיון והערכה".

המתחרה הרשמי היחיד עד כה ללגארד הוא אגוסטין קרסטנס, נגיד הבנק המרכזי של מקסיקו. עם זאת, נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, שכיהן בעבר כסגן יו"ר הקרן, ככל הנראה שוקל להתמודד גם כן במידה ולא תשרור הסכמה סביב לגארד.

המעוניינים בתפקיד, שהתפנה לאחר שהיו"ר הקודם דומיניק שטראוס – קאהן נאלץ להתפטר בעקבות האשמתו בניסיון לאנוס חדרנית במלון בניו יורק, צריכים להגיש את מועמדותם עד ה-10 ביוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות