אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נביעות מתייבשת: עברה להפסד תפעולי ונקי ברבעון הראשון צילום: ישראל כהן

נביעות מתייבשת: עברה להפסד תפעולי ונקי ברבעון הראשון

החברה סבלה מירידה בכמות המים שנמכרו בבקבוקים ומשחיקת מחיר המים בכדים – לצד עליית מחירי חומרי הגלם ועלייה בהוצאות הובלת המים

30.05.2011, 08:34 | גיל קליאן

דוחות נביעות לרבעון הראשון חושפים את המשך הידרדרות ענף המים המינרליים - ענף הסובל מתחרות הולכת וגוברת מצד מטהרי המים (תמי 4 ואלקטרה) וכן מצד מכשירי הסודה הביתיים.

המשך שחיקת הכמות הנמכרת של מים בבקבוקים, לצד עליית מחירי חומרי הגלם, שחיקת מחירי המים לצרכן ועליית מחירי ההובלה, הובילו את נביעות לרשום הפסד תפעולי ברבעון.

נביעות רשמה ברבעון הראשון של השנה הפסד תפעולי של 4.2 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסד בתחום הבקבוקים עמד על 1.9 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 1.7 מיליון שקל, ואילו ההפסד התפעולי בתחום מתקני המזיגה עמד על 2.3 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של 0.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

ההרעה בתוצאות פעילות נביעות נמצאת כמעט בכל אחד מסעיפי הדוח הכספי - החל ממכירות החברה שירדו ברבעון ב-8.4% להיקף של 68.9 מיליון שקל בגלל ירידה בכמות המים הנמכרה בבקבוקים ושחיקת מחיר המים לצרכן במתקני המזיגה, דרך שחיקת שיעור הרווח הגולמי ל-55.5% לעומת 59.1% ברבעון המקביל - שלצד השחיקה במכירות הושפע גם מעליית חומרי הגלם.

הוצאות המכירה, הנהלה וכלליות עלו ל-55% ממחזור המכירות לעומת 51.6% בתצקופה המקבילה, וזאת בגלל הירידה במכירות לצד עלייה במחירי התובלה.

תוצאות אלה השפיעו גם על השורה התחתונה של החברה - שם רשמה נביעות הפסד של 3.7 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 0.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות