אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר החוב של קמן: הריבית תועלה אך הדרישה לאמות מידה פיננסיות תבוטל

הסדר החוב של קמן: הריבית תועלה אך הדרישה לאמות מידה פיננסיות תבוטל

הריבית שמשלמות איגרות החוב תועלה ב-1% ומחזיקי האג"ח מסדרה ג' יקבלו כ-3.1 מיליון כתבי אופציה. קמן לא תוכל לחלק דיבינדים כל עוד לא תפרע 50% מחובותיה

30.05.2011, 09:00 | שהם לוי

חברת האחזקות קמן הנמצאת בשליטת רוני אלרואי הגיעה להבנות את מחזיקי האג"ח שלה מסדרה ג' לקראת כינון הסדר חוב בקבוצה. אישור סופי של ההסדר יגיע רק אחרי אישור אסיפת מחזיקי האג"ח והבנקים המממנים את החברה.

הסעיף הראשון במסגרת ההסדר הוא העלאת שיעור הריבית באיגרות החוב ב-1% ל-7.45%, מיד עם השלמת ההסדר. בנוסף החברה תשעבד את אחזקותיה במניות קמן טכנולוגיות עבור מחזיקי איגרות החוב. נכון למועד אישור דוחותיה הכספיים לשנת 2010 שוערך שווי מניות קמן טכנולוגיות ב-17.2 מיליון שקל.

במסגרת ההסדר יבוצע פירעון מוקדם של 5 מיליון שקל בתוספת ריבית והצמדה על חשבון איגרות החוב.

מחזיקי איגרות החוב קיבלו גם סוכריה שתאפשר להם להרוויח מהשבחה עתידית של החברה: כחלק מההסדר הם יקבלו 3.1 מיליון כתבי אופציה הניתנים למימוש למספר זהה של מניות. כתבי האופציה ירשמו למסחר לתקופה של ארבע שנים ממועד הקצאתם בפועל. מחיר המימוש של כל כתב אופציה יהיה 1.25 שקל. החל מה-1 ביוני יהיה מחיר המימוש 2.07 שקל.

קמן אחזקות לא תוכל לחלק דיבינדים לבעלי מניותיה כל עוד היא לא תסיים לפרוע 50% ויותר מחובותיה לבעלי האג"ח. רכישת איגרות חוב על ידי החברה תיחשב בעיני מחזיקי האג"ח כפירעון של אותן איגרות חוב.

בתמורה להטבות שקיבלו בעלי האג"ח ימחקו כל הסעיפים הנוגעים לאמות מידה פיננסיות שעל החברה לעמוד. כמו כן תבוטל הדרישה להפקדת כרית ביטחון לשם הבטחת תשלומי האג"ח.

המצב הקשה שאליו נקלעה קבוצת קמן אחזקות, של איש העסקים רוני אלרואי, הביא את רואי החשבון של החברה  להצמיד לה הערת "עסק חי" בדוחות השנתיים של 2010.

קמן הציגה ב־2010 הפסד כולל כבד במיוחד של 159 מיליון שקל, שהפך הון עצמי חיובי של 117 מיליון שקל בסוף 2009 לגירעון של 28 מיליון שקל בהון העצמי בסוף 2010.

עקב הגירעון בהון התחייב אלרואי להזרים לקמן 30 מיליון שקל תמורת מניות, במטרה להחזירה להון עצמי חיובי - כפי שהתחייב כלפי בעלי האג"ח. להפסד הכבד אשתקד תרמה מחיקה של 55 מיליון שקל על ערך ההשקעה בחברות־הבנות - גליל תעשיות, אביגדור, תאת, קמן הנדסה, ניו־פארם ואלכסנדרוביץ פלסטיקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות