אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון בדרך לתחום המו"לות - והוצאות הספרים הוותיקות חוששות צילום: בלומברג

אמזון בדרך לתחום המו"לות - והוצאות הספרים הוותיקות חוששות

ענקית המסחר המקוון, השולטת בענף הספרים הדיגיטליים, כבר חתמה על חוזים ישירים עם סופרים שיוציאו את יצירותיהם ישירות לקינדל

30.05.2011, 10:46 | יוסי גורביץ

אמזון לא נרגעת: כשבוע לאחר שנודע שמכירות הספרים הדיגיטליים של החברה עברו את מכירות ספרי הדפוס, מתגברות ההערכות שהחברה עומדת להיכנס בצורה משמעותית גם לענף ההוצאה לאור של ספרים - כך דיווח אתר חדשות הטכנולוגיה TechFlash.

ענקית המסחר המקוון כבר חתמה על חוזים ישירים עם כמה סופרי רבי מכר, שידלגו על הוצאת הספרים המסורתית ויפרסמו את ספריהם ישירות בקינדל. לצורך כך שכרה אמזון בכיר בענף המו"לות, שאמור לפתוח בקרוב משרד בניו יורק. מוקדם יותר השנה הודיעה החברה על יצירת שתי סדרות של ספרים: אחת לספרי מתח ואחרת לרומנים. שתי הסדרות יציגו ספרים של אמנים מוכרים בתחומם. אנליסטים הגדירו את הצעדים של אמזון בכיוון כ"אגרסיביים".

ענף ההוצאה לאור בארצות הברית לבדה, מציין TechFlash, גילגל כ-14 מיליארד דולר ב-2009, ונשלט על שש חברות גדולות שמבוססות בניו יורק או בלונדון. החברות הללו צפויות להתנגד לכניסה לענף מצד אמזון, ויש להן הון רב ונסיון רב בתחום. יתר על כן, הפיכתה של אמזון למו"ל עצמאי תסבך ללא ספק את יחסיה עם המו"לים האחרים, משום שהיא תהפוך בכך למתחרה של הספקיות שלה.

גורמים בענף אמרו ל-TechFlash שצעדיה הצפויים של אמזון עוררו "חשש" בקרב המו"לים הגדולים, שמפחדים בעיקר לאבד הכנסות למתחרה הצעירה-יחסית. השיטה של אמזון, אמר הפרופסור לשיווק אלברט גרקו, תהיה לפנות לסופרים שכבר הוכיחו את עצמם ולהציע להם תנאים טובים יותר משמציעות להם החברות המבוססות.

"יש מעט מאוד גאונים בכל תחום", אמר גרקו, "וזה נכון במיוחד בעולם הספרים". יתרון נוסף של אמזון הוא שיש לה מידע מפולח ומדויק יחסית על העדפותיהם של לקוחותיה, ולקשר הישיר הזה צפויה להיות השפעה מכרעת בנוגע לבחירת הספרים שייצאו לאור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אוף אני לא מבין, כל הזמן מוציאים דגמים חדשים אבל למה לעזאזל אין אף קורא בגודל נורמלי?
זה לא שאי אפשר להשתמש בקוראים האלו, אבל אפילו הספרים הרגילים שלי מגיעים בגודל כזה שיש עליהם יותר מילים פר דף, מבלי להקטין את גודל האותיות. אני כבר לא מדבר על העובדה שבספר רגיל, אתה יכול לקרוא 2 עמודים מבלי הצורך לדפדף. בקורא דיגיטלי לעומת זאת אני מוצא את עצמי מדפדף כל כמה עשרות מילים ונאלץ לחכות כמה שניות למעבר דף (בספר רגיל לא מרגישים את זה כי אתה עסוק בתהליך הדפדוף). אז לא רק שבספר דיגיטלי באופן אינהרנטי חסר את היתרון החושי-תפיסתי שמעניק ספר חדש (ז"א הריח, הדפדוף, הסיפוק של החזקה בחפץ מוחשי)- הם משום מה גם בחרו להגביל תכונות שכן יכולות להשוות אותו ולהגביל אפשרויות שנותנות יתרון על ספרים רגילים (כגון האפשרות לשנות גדלי פונטים למתקשים בראיה, מבלי הצורך להעביר דף כל 15 מילים)... תגדילו את המסך רבאק. נ.ב לכל שוחרי הסביבה...5 צודק. ישנם טיעונים אמיתיים נגד ייצור נייר, תבדקו אותם. הטיעון הספציפי הזה בדבר עצים שנכרתים- הוא טיעון טיפשי ולא נכון שרק מסב נזק תודעתי למטרה שלכם. נייר ומוצרי עץ עושים מעצים שגודלו לכך באופן מיוחד, ולא מעצים שנכרתים באמאזונס (הסיפור שם הוא של בירוא לצרכי מזון)...
31.05.11
4.
ספרים מודפסים הם אחוז אפסי בכל הנייר בעולם,
אם בתי ספר ומשרדים רק ידפיסו דו צדדי וימחזרו, אחוז עצום מהנייר המודפס יחסך. לא חייבים לקצץ דווקא בספרים קודם. ל-2, כדי שהעץ שרק שתלת יגיע לתועלת המירבית שלו לך, יקח לו כמה עשרות שנים. אם אתה באמת רוצה לעשות את זה, תתחיל לשתול עכשיו, אולי איפה שהוא ב-2200 המצב יתאזן...
יובל  |  30.05.11
לכל התגובות