אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החשמל: ‏מכסת ייצור החשמל הסולארי שוב קרובה למיצוי באדיבות חברת סולאר פאוור

רשות החשמל: ‏מכסת ייצור החשמל הסולארי שוב קרובה למיצוי

חברת החשמל דיווחה לרשות החשמל כי 4,400 מערכות עסקיות קטנות של עד 50 קילוואט כבר הותקנו - 90% מהמכסה

30.05.2011, 15:31 | ליאור גוטמן

המכסה הסולארית הולכת ואוזלת, סיבוב שני: חברת החשמל דיווחה אמש (א') לרשות החשמל שהמכסה למערכות עסקיות קטנות (עד 50 קילוואט) הגיעה למיצוי של מעל 108 מגה וואט מתוך היקף של 120 מגה וואט שאושרו בהקצאה העסקית האחרונה באוגוסט 2010. בדיווח נמסר כי 90% מהמכסה מוצתה, לאחר שהותקנו כבר 4,400 מערכות קטנות.

מערכות בינוניות רשות החשמל אישרה 9 רישיונות לייצור חשמל סולארי מדובר בייצור חשמל ממתקנים בינוניים בהספק מצרפי של 14.3 מגה וואט; עד היום אושרו 177 מגה מתוך מכסה של 300 שמיועדת למתקנים בינוניים ליאור גוטמןלכתבה המלאה

מטרת הפרסום היא ליצור שקיפות עבור החברות שפועלות בשוק ומתעדות להקים מערכת לייצור חשמל מאנרגיית השמש. ברשות החשמל מציינים שמכסת הייצור ליצרנים ביתיים בהיקף של 15 מגה וואט טרם מוצתה במלואה, ושכ-3.5 מגה וואט נותרו שם עד למיצוי מלא של ההקצבה.

עוד מוסיפים ברשות החשמל, שכדי לתמרץ את הענף לעבור מהמגזר העסקי לפרטי הוענקה מכסה לא מוגבלת למערכות ביתיות ובתנאי שההגשה אליה תעשה עד סוף 2011. צעד זה נועד לתמרץ חברות להתמקד גם בשוק הביתי, שם התעריף שניתן עבור יצרני החשמל הוא 1.93 שקל לקילוואט, זאת לעומת 1.67 שקל לקילוואט במכסה העסקית.

כזכור, משרד האוצר הקפיא לאחרונה את חלוקת מכסות הייצור בטענה שהציבור הוא שמסבסד את ייצור החשמל הירוק. לטענת האוצר, תעריף הייצור הוא פי ארבע ויותר מזה שמשולם על ידי צרכנים פרטיים.

עודד אגמון, ראש אגף הסדרה ברשות החשמל, מסכם ש"רשות החשמל מצפה כי החלטת וועדת השרים לקידום אנרגיות מתחדשות תתקבל בקרוב ותאפשר המשך החדרה של אנרגיות מתחדשות לשוק החשמל הישראלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות