אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטין רומז: פרשת שטראוס-קאהן היא קונספירציה צילום: אלכס קולומויסקי

פוטין רומז: פרשת שטראוס-קאהן היא קונספירציה

ראש ממשלת רוסיה אמר כי הוא מפקפק באמיתות ההאשמות נגד יו"ר קרן המטבע לשעבר; רק לאחרונה הואשם בעצמו כחלק מקנוניה למניעת התמודדותו של שטראוס-קאהן במירוץ לנשיאות צרפת

30.05.2011, 18:35 | סוכנויות הידיעות

ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, רומז כי מאחורי מעצרו של דומיניק שטראוס-קאהן באשמת תקיפה מינית עומדים דברים נסתרים מן העין, כך לפי דיווחים בגורמי תקשורת שונים.

פוטין אמר לסוכנות הידיעות "אינטרפקס" כי הוא מתקשה להאמין באמיתות ההאשמות השערורייתיות נגד יו"ר קרן הטבע הצרפתי לשעבר ומודאג כי ייתכן והוא נפל קורבן למזימה להכפיש את שמו, כך לפי עיתונים בבריטניה.

"קשה לי להעריך את הגורמים הפוליטיים שמתחת לפני השטח ואני לא רוצה להיכנס לנושא הזה, אבל אני לא מסוגל להאמין שהדברים באמת התרחשו כפי הנראה וכפי שהוצגו בהתחלה", צוטט פוטין כאומר ב"דיילי טלגרף". "זה לא מסתדר לי בראש", אמר.

לפני מספר ימים, פוליטיקאי צרפתי טען כי שטראוס-קאהן אמר שפוטין מנסה להדיחו מספר ימים לפני המעצר. "הוא אמר שהרוסים, ובעיקר פוטין, התאחדו עם צרפת בניסיון להדיחו מתפקיד יו"ר קרן המטבע על מנת למנוע את התמודדותו לנשיאות (בצרפת)", אמר קלוד ברטולו, פוליטיקאי צרפתי מהמפלגה הסוציאליסטית, לפי "הטלגרף".

שטראוס-קאהן שוחרר בערבות לאחר שישה ימים במעצר ועומד בפני האשמות בגין אונס, תקיפה מינית וכליאה לאחר שלפי הטענות תקף חדרנית בבית מלון בניו יורק. הוא נעצר בשדה התעופה JFK בעיר ב-14 במאי.

נזכיר בהקשר דומה כי פוטין ספג ביקורות רבות בעבר על הערותיו בעקבות האשמות האונס שהועלו ב-2006 נגד משה קצב, אשר הורשע לאחרונה ואמור להישלח לשבע שנות מאסר. בזמנו, צוטט פוטין כאומר "איזה גבר מוצלח מסתבר שהוא! הוא אנס 10 נשים - בחיים לא הייתי מצפה לזה ממנו. הוא הפתיע את כולנו – כולנו מקנאים בו!".

דוברו של פוטין באותה תקופה אמר בתגובה כי הבדיחה אבדה בתרגום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות