אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": אראל מרגלית מגייס 250 מיליון שקל לקרן הון סיכון חדשה צילום: בלומברג

בלעדי ל"כלכליסט": אראל מרגלית מגייס 250 מיליון שקל לקרן הון סיכון חדשה

קרן ההון סיכון הירושלמית JVP צפויה להכריז היום על הקרן החדשה בכנס משקיעים. לפי הערכות היא תשקיע בחברות הפורטפוליו של JVP כדי לאפשר להן לא להימכר מוקדם מדי. מדובר בגיוס הראשון של קרן ישראלית מאז 2008

31.05.2011, 06:57 | מאיר אורבך ואסף גלעד

קרן ההון סיכון הירושלמית JVP של אראל מרגלית, שהציג לאחרונה את מועמדותו לראשות מפלגת העבודה, יוצאת לגיוס קרן חדשה. הקרן החדשה תנהל על פי הערכות 250 מיליון שקל ותיועד להשקעות בחברות בשלבים מאוחרים של JVP. היום (ג') תקיים הקרן את כנס המשקיעים שלה בירושלים שבו היא מתכוונת להכריז על הקרן החדשה. מדובר בקרן הישראלית הראשונה שמגייסת קרן להשקעה מאז 2008. אתמול הודיעה קרן גריילוק האמריקאית על גיוס קרן להשקעות בישראל של 160 מיליון דולר. שני גיוסי הקרנות מעידים על התעוררות שוק ההשקעות בהון סיכון בישראל.

בסוף דצמבר 2010 הגישה JVP תשקיף לרשות ניירות ערך האמריקאית לגיוס קרן של 50 מיליון דולר. לפי המסמכים, בקרן שותפים מרגלית, קובי רוזנגרטן וגדי תירוש. ל"כלכליסט" נודע שהקרן החדשה, שנקראת קרן הזדמנויות להשקעה בשלבים מאוחרים, השלימה לאחרונה סגירה ראשונית של כ-120 מיליון שקל ממשקיעים זרים.

לפי הערכות מתכוונת הקרן להשקיע בחמש מחברות הפורטפוליו של JVP, בהיקף של עשרות מיליוני שקלים לכל חברה, מתוך מטרה לאפשר לחלק מהחברות לגדול ולא להימכר מוקדם מדי. בעבר אמר מייסד הקרן מרגלית שחברות ישראליות נמכרות מוקדם מדי וכי הוא עושה הכל כדי להימנע מצעד כזה, כך במקרה של סיאנו שקיבלה הצעות רכישה רבות בעבר.

ב־1994 גייס מרגלית את הקרן הראשונה שניהלה 20 מיליון דולר. הוא גייס ב־1997 קרן שנייה, שנתיים לאחר מכן גייס עוד קרן, בסכום של 183 מיליון דולר, וב־2001 הגיע למקום השני אי פעם בהיקף הגיוס של קרן הון סיכון ישראלית, כשגייס 417 מיליון דולר לקרן הרביעית של JVP - סכום שעקפה רק פיטנגו 3, כשגייסה 500 מיליון דולר. הקרן החמישית גויסה ב־2008 ומנהלת כ־100 מיליון דולר. בסך הכל גייסה JVP עד היום 825 מיליון דולר, לפי אתר המחקר IVC.

בין האקזיטים הבולטים שלה ניתן למנות את כרומטיס, עד כה האקזיט בעל המחיר הגבוה ביותר בישראל מאז ומעולם, שנמכרה בעסקת מניות בשווי של 4.7 מיליארד דולר ללוסנט, ומכירת פרסייס לוריטאס בכ־609 מיליון דולר.  בין החברות המבטיחות של JVP כיום ניתן למנות את חברת השבבים לדור הרביעי אלטייר; חברת שבבי הטלוויזיה הסלולרית סיאנו; וסיאפוטיקס, המועמדת להנפקה בנאסד"ק. לחברות אלו וכנראה עוד נוספות מייעדת הקרן את הכסף שהיא מגייסת בימים אלה. לאחרונה זכתה הקרן לעדנה כאשר רשמה אקזיט מוצלח של חברת התוכנה השבדית קליקטק. JVP סירבה להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות