אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"רכישת דקסיה תגדיל את הרווחיות של בנק ירושלים" צילום: ישראל הדרי

"רכישת דקסיה תגדיל את הרווחיות של בנק ירושלים"

בנק ירושלים הגיש הצעה לרכישת בנק דקסיה ישראל תמורת 515 מיליון שקל, בעסקה שכוללת רכיב של מזומן (75%) והקצאת מניות של בנק ירושלים

31.05.2011, 07:03 | תומר זלצר

רכישת בנק דקסיה ישראל מתקרבת: בנק ירושלים הודיע אתמול כי הגיש הצעה לרכישת דקסיה תמורת 515 מיליון שקל. 75% מהסכום ישולמו במזומן, ויתרתו (25%) תשולם באמצעות הקצאת מניות בנק ירושלים. בימים הקרובים צפויים הצדדים להיכנס למו"מ פרטני. בבנק ירושלים הבהירו כי בשלב זה מדובר ב"הצעה אינדיקטיבית ולא מחייבת. אין כל ודאות כי דירקטוריון דקסיה ייענה לפנייה להיכנס למו"מ, ואין ודאות לגבי הבשלת מו"מ זה לכדי התקשרות בהסכם".

דקסיה ישראל, שבעבר נקרא אוצר השלטון המקומי, מתמקד במתן אשראי לרשויות מקומיות ולמוסדות מוניציפליים. בעלת השליטה בדקסיה ישראל, קבוצת דקסיה האירופית, החליטה בחודשים האחרונים למכור את אחזקותיה (65.3% מהון הבנק, 66% מזכויות ההצבעה ו־66.7% מהזכויות למנות דירקטורים שאינם חיצוניים). בנק ירושלים העדיף להציג הצעת רכש מלאה ולא רק הצעה לרכישת השליטה, וזאת בין היתר כדי לפשט את מבנה ההון המורכב יחסית של דקסיה ישראל.

מנכ"ל בנק ירושלים אורי פז הסביר בשיחה עם "כלכליסט" כי "מדובר בהזדמנות פיננסית מאוד מעניינת עם משמעות אסטרטגית: אפשר יהיה להגדיל את הרווח והרווחיות של הגוף הממוזג באופן משמעותי. מבחינתנו, מדובר במיזוג אנכי — מאחר שבנק ירושלים ודקסיה ישראל לא פועלים באותם תחומים. זה יכול להיות נדבך נוסף בתוכנית ההתרחבות הקמעונאית של בנק ירושלים, והדבר יאפשר לנו גם לפזר את תיק האשראי ואת נכסי הסיכון. באמצעות פיקדונות הציבור של בנק ירושלים נוכל להוזיל את מקורות המימון של דקסיה ישראל — שהיום מתבססים בעיקר על איגרות חוב. עדכנו את בנק ישראל במהלך".

בהודעה המיידית ששיגר לבורסה בנק ירושלים הופיעו יתרונות נוספים שגלומים בהצעה מנקודת הראות של דקסיה: "מנקודת הראות של משך הזמן הצפוי לקבלת היתר בנק ישראל לרכישה והסתברות קבלתו, לבנק ירושלים יש עדיפות כרוכש. מבנה התמורה המוצע, הכולל מניות של בנק ירושלים, מאפשר לבעלי המניות של דקסיה ליהנות מיעדי הדיבידנד שהגדיר לעצמו בנק ירושלים ויאפשר גם את המשך הקשר עם מרכז השלטון המקומי שאותו רואה בנק ירושלים כשותף אסטרטגי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות