אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוזבאד מתכננת גיוס הון וחוב של 45 מיליון שקל צילום: אייל יצהר

רוזבאד מתכננת גיוס הון וחוב של 45 מיליון שקל

חברת הנדל"ן רשמה רווח נקי של מיליון שקל ברבעון הראשון. תידרש לפרוע השנה 90 מיליון שקל

31.05.2011, 07:06 | לירוי פרי

חברת הנדל"ן המניב רוזבאד, שבשליטת שרגא בירן ודודי ויסמן, מצפה לעמוד בהחזר החוב לבעלי האג"ח, כך עולה מתזרים המזומנים החזוי שהציגה אתמול, כחלק מדו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2011. על פי הדו"ח, החברה מתכננת לעמוד בפירעונות ולשמור על קופת המזומנים באמצעות גיוס חוב והון, ולא פוסלת מימוש נכסים.

בשורה העליונה רוזבאד שומרת על יציבות יחסית. החברה אף רשמה רווח נקי של מיליון שקל לעומת הפסד של 9 מיליון שקל ברבעון המקביל, שנבע בעיקרו משיערוך שלילי של נדל"ן. אולם עיקר תשומת הלב מופנית דווקא לתזרימי החברה לשנים הבאות. כבר במהלך השנה הקרובה צריכה רוזבאד לפרוע התחייבויות של כ־90 מיליון שקל כלפי מחזיקי האג"ח ובעלי השליטה, כאשר בקופתה יש כעת כ־77 מיליון שקל ותזרים המזומנים מפעילות שוטפת להמשך השנה צפוי להיות שלילי ולהסתכם ב־19 מיליון שקל.

רוזבאד צופה כי תוכל לגייס כ־12 מיליון שקל באג"ח, ותקבל כ־5 מיליון שקל מהחברות המוחזקות. בנוסף מתכננת החברה לבצע גיוס הון של כ־33 מיליון שקל בדרך של הנפקת זכויות. כך שבסוף 2011 היא צפויה להיוותר עם 15.3 מיליון שקל בקופה.

במהלך 2012 צפויה רוזבאד לעמוד בפני פירעונות של כ־70 מיליון שקל ולהתמודד עם תזרים שלילי של 21.6 מיליון שקל. רוזבאד צפויה לבצע הנפקת זכויות נוספת ולקבל החזר הלוואה של 78.5 מיליון שקל מחברה מוחזקת, כך שיישארו בקופתה בסוף 2012 כ־33 מיליון שקל בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות