אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Oxfam: מחירי המזון יוכפלו בתוך שני עשורים צילום: בלומברג

Oxfam: מחירי המזון יוכפלו בתוך שני עשורים

ארגון הצדקה מזהיר כי עד 2030 יקפצו המחירים ב-120% עד 180% אם לא ינקטו פעולות לעצירת ההתייקרויות; הסיבה - בעיקר שינויי האקלים

31.05.2011, 21:16 | בלומברג
מחירים של מוצרי מזון בסיסיים, כולל תירס, יותר מיוכפלו במהלך שני עשורים אם לא ינקטו פעולות למניעת ההתייקרות, כך לפי דו"ח שפרסם אירגון הצדקה Oxfam.

המחירים יעלו ב-120% עד 180% עד 2030, כשמחצית לפחות מהעלייה מיוחסת לשינויי אקלים, קבעה Oxfam. האנשים העניים ביותר בעול, אשר מוציאים עד 80% מהכנסתם על מזון, יספגו את הפגיעה הקשה ביותר עקב ההתייקרות, נכתב בדו"ח.

הביקוש למזון יקפוץ ב-70% עד 2050 בעוד שקצב הצמיחה ביבול החקלאי צפוי לרדת לפחות מ-1% בעשור הקרוב, כך לפי ארגון הצדקה. מחירי המזון בעולם כבר זינקו לשיא בפברואר, כך לפי האו"ם, מה שתרם להתעוררות המהומות באפריקה והמזרח התיכון וגרם לשניים עשר בנקים מרכזיים לפחות להעלות את שיעור הריבית השנה.

"מערכת המזון חייבת להשתנות מן היסוד כדי להתמודד עם האתגרים של שינויי האקלים, הזינוק במחירי המזון והמחסור באדמה חקלאית, מים ואנרגיה", אמרה מנכ"לית Oxfam, ברברה סטוקינג.

הארגון טען שמדינות ה-G20 צריכות להפסיק את מדיניות הדלק הביולוגי ולהגדיל את רזרבות המזון כדי להבטיח כמויות מספקות של מזון עבור האוכלוסייה הצומחת. אחד מכל ארבעה מהאנשים הרעבים בעולם גר בהודו, לפי הדו"ח. ממשלות ה-G20 שיפגשו בדורבן, דרום אפריקה, בדצמבר, "חייבים להגדיל את המימון העולמי לפתרון בעיית האקלים כדי שאנשים יוכלו להגן על עצמם מההשפעות של שינויי האקלים ויוכלו לגדל את המזון שהם צריכים", נכתב בדו"ח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות