אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ספקות משמעותיים באשר להמשך קיומה של קמן אחזקות כעסק חי"

"ספקות משמעותיים באשר להמשך קיומה של קמן אחזקות כעסק חי"

היקף התחייבות קמן סולו כלפי מחזיקי האג"ח והבנקים מסתכם ב־300 מיליון שקל, אך היקף המזומנים בקופה עומד על 30 מיליון שקל בלבד

01.06.2011, 07:54 | לירוי פרי

חברת קמן אחזקות, שבשליטת רוני אלרואי, ריכזה אתמול עניין לנוכח פרסומם של הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2011 וכן עקב אסיפת בעלי האג"ח (סדרה ג') שקיימה החברה, והסדר החוב עמם. קמן אמנם עברה ברבעון הראשון לרווחיות, אולם עיקר תשומת הלב הופנה למצבת החובות, ליכולתה של החברה לעמוד בפירעונות ולהערת "עסק חי" שהצמידו לה רואי החשבון.

קמן אחזקות חתמה את הרבעון הראשון של השנה עם רווח נקי של 4.6 מיליון שקל לעומת הפסד של כ־4.2 מיליון שקל ברבעון המקביל ב־2010.

ההכנסות עלו ל־422.4 מיליון שקל לעומת כ־361.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, בעיקר הודות לשיפור במגזרי התעשייה, המסחר והתעופה.

אולם כשמסתכלים קדימה, לא ניתן להתעלם מהערת רואי החשבון, שלפיה "עולים ספקות משמעותיים באשר להמשך קיומה של החברה כעסק חי". נכון לתום הרבעון הראשון, הסתכם היקף התחייבויותיה של קמן סולו כלפי מחזיקי האג"ח והבנקים בכ־300 מיליון שקל, אך היקף המזומנים בקופה עמד על כ־30 מיליון שקל בלבד.

עוד דיווחה קמן כי בשל אי־עמידתה של החברה־הנכדה, ישראל מנדלסון, בהחזר הלוואה בנקאית בסכום של כ־65 מיליון שקל, ישועבדו לבנק כל מניות ישראל מנדלסון בשעבוד מדרגה ראשונה. זאת לאחר שבמאי בוטל הסכם השקעה של קרן המנוף אוריגו במנדלסון על סך 50 מיליון שקל.

קמן קיימה אתמול אסיפת בעלי אג"ח (סדרה ג'), שמטרתה לאשר את המתווה האחרון שהציעה החברה. בין היתר, מדובר בהעלאה של 1% נוסף בריבית על האג"ח, שעבוד האחזקות בקמן טכנולוגיות, פירעון מוקדם בסכום של 5 מיליון שקל ומתן כ־3.1 מיליון אופציות למחזיקי האג"ח. בנוסף, לא תוכל החברה לחלק דיבידנדים עד שלא תפרע כמחצית מחובותיה למחזיקי האג"ח.

תוצאות ההצבעה צפויות להתפרסם ביום ראשון הקרוב. בינתיים, מצבה הפיננסי של קמן העכיר את אווירת אסיפת מחזיקי האג"ח, שביקשו מצידם פיצוי גבוה יותר בתמורה להסדר החוב. במהלך האסיפה נשמעו מספר התנגדויות מצידם של בעלי האג"ח, אשר צפו גם הם בדו"חות החברה ומצאו סיבה לדאגה.

בקמן לא מיהרו להתקפל וניסו להרגיע את המשקיעים ולשכנעם כי החברה עוברת תהליך התייצבות פיננסית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות