אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הימורים וסקס כחול-לבן צילום: שלום בר טל

הימורים וסקס כחול-לבן

הישראלים שולטים גם בצד האפל של הרשת

02.06.2011, 10:34 | אסף גלעד

כשאלן בל מדבר על כך ש"הישראלים שולטים בתעשיית הגיימינג" הוא מתכוון כמובן ליותר מכך. היזמים הישראלים ידועים לא רק כמובילים בקידמת תעשיית הטכנולוגיה – עם הדיסק און קי של דב מורן, הצ'ט של אייסיקיו, התא הקולי של קומברס ותשתיות הטעינה למכוניות חשמליות של שי אגסי. אנחנו מובילים גם בשוליים של תעשיית הטכנולוגיה, בתחומים האפורים של הימורים, תוכנות ריגול ואף פורנו.

את תעשיית ההימורים המקוונת כמעט ייסדנו: ענקית ההימורים 888 של האחים אהרון ואבי שקד קמה ב־1997, אמפייר אונליין של נועם לניר קמה ב־1998, פלייטק של טדי שגיא ב־1999, ופוקרסטארס של ישי ומארק שיינברג, שאתר הפוקר שלה נחשב לגדול בעולם כיום – ב־2001.

בתחום התוכנות לשתילת פרסום במחשב הגולש מוכר שמה של הוטבר הישראלית, שפיתחה סרגל כלים פופולרי לאינטרנט עד שענקית אבטחת המידע סימנטק סימנה אותו כתוכנת Adware שמומלץ להסיר מהמחשב. ואפילו בתחום הקטן והאפרפר של Affiliates, אתרים שכל תפקידם הוא לנתב את הגולש באופן אוטומטי ונגד רצונו לאתרים מסחריים, שולטים שמות ישראלים: אחת השחקניות הגדולות בעולם זה היא Adsmarket שבשליטת יו"ר מקאן אריקסון אילן שילוח.

בשפל הכי עמוק שזכה לפרסום נרחב ניצב אספן האמנות הישראלי מולי ליטבק, מייסד גלריית הזכוכית המפורסמת במגדל המוזיאון. כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", ליטבק עשה את הונו מרשת אתרי פורנו שבהם נערות ממדינות מזרח אירופה מתערטלות מול מצלמות רשת בשידור חי.

מה שאחראי להובלת הישראלים בתחומים האפורים הוא, מלבד רוח היזמות הישראלית, העובדה שהחברות הללו נשענות על מרכזי טכנולוגיה מקומיים. 888 נעזרת בטכנולוגיה של חברת רנדום לוג'יק הישראלית, שגיא מחזיק בישראל את מרכז הפיתוח של פלייטק, ואימפריית הפורנו של ליטבק מתופעלת מרמת החייל בתל אביב – לאחר שמשרדיה עברו ממגדל המוזיאון והותירו בו רק את גלריה ליטבק המעודנת והנקייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות