אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ארצות הברית תקבל את מונדיאל 2022? צילום: רויטרס

האם ארצות הברית תקבל את מונדיאל 2022?

ספ בלאטר נבחר שוב לנשיאות פיפ"א. על פי ההערכות, ייתכן ומונדיאל 2022 יילקח מקטאר, כחלק מהניסיון לנקות את תדמית הארגון

02.06.2011, 11:21 | סוכנויות הידיעות

ספ בלאטר נבחר אמש לקדנציה הרביעית שלו כנשיא פיפ"א ברוב קולות גדול.

בלאטר היה המועמד היחיד לאחר שהמועמד שעמוד מולו, מוחמד בין חמאם עזב את המרוץ והושעה בעקבות חקירה לתוך מעשי שחיתות שלו. בלאטר הצליח לגייס את תומכיו הרבים בפיפ"א נגד הקולות שקראו לדחות את הבחירות לנשיאות, בעיקר מההתאחדות לכדורגל האנגלית.

עם זאת, דייוד ברנשטיין, היו"ר החדש של התאחדות הכדורגל האנגלית, לא הצליח לגרום אפילו ל-20 מדינות להצביע למען דחיית הבחירות. 186 חברות פיפ"א הצביעו עבור בלאטר בעוד 17 התנגדו וחמש נמנעו.

פתק הבחירה בנשיאות פיפ"א. רק שם אחד, צילום: איי אף פי פתק הבחירה בנשיאות פיפ"א. רק שם אחד | צילום: איי אף פי פתק הבחירה בנשיאות פיפ"א. רק שם אחד, צילום: איי אף פי

ספ בלאטר בן ה-75 הבטיח לבצע בדיקה לנושאי השחיתות שהועלו נגדו ושבעה מ-24 חברי הוועד הפועל של פיפ"א. הוא גם הבטיח שהחלטות כגון בחירת מונדיאל ילקחו על ידי כל חברי הקונגרס של פיפ"א ולא רק חברי הוועד הפועל.

ישנה גם הערכה כי הבחירה בקטאר כמארחת מונדיאל 2022 תיבדק שוב. הקריאה לבדיקת בחירת קטאר כמארחת המונדיאל הגיעה מנציגים הגרמנים תאו צוואנציגר, יו"ר התאחדות הכדורגל הגרמנית ופרנץ בקנבאואר, חבר הוועד הפועל של פיפ"א.

בלאטר הוסיף כי וועדת אתיקה חזקה תוקם והיא תבדוק את עניין השחיתות. "אנחנו צריכים להפסיק את כל הביקורת המכוערת, האשמות והרמאויות", אמר בלאטר, שנציגי הוועד הפועל שנותרו הגנו עליו וכינו את העיתונות האנגלית ומבקריו האחרים כ"פיראטים" והאשמות אחרות. "האמינות והתדמית שלנו בסכנה", אמר בלאטר, שהוסיף כל מיני סיסמאות על שקיפות.

על פי ההערכות, ייתכן ומונדיאל 2022 יילקח מקטאר, כחלק ממסע נקמה נגד בין חאמם ואולי כחלק מהניסיון לנקות את תדמית פיפ"א, ויוענק לארצות הברית (שאגב, בלאטר בחר בה כמארחת מונדיאל 2022). זה יאפשר להעניק את מונדיאל 2026 לסין, השוק החשוב ביותר מבחינת פיפ"א בעשור הזה והבא.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות