אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל גרוס: למרות נתוני התעסוקה המאכזבים לא צפויה תוכנית הקלה כמותית נוספת צילום: בלומברג

ביל גרוס: למרות נתוני התעסוקה המאכזבים לא צפויה תוכנית הקלה כמותית נוספת

מנהל קרן האג"ח הגדולה בעולם אמר שמכיוון שיש חוסר הסכמה בתוך הפד, הבנק המרכזי לא צפוי להכריז על תוכנית רכישת אג"ח נוספת לאחר שיסיים לרכוש אג"ח בשווי 600 מיליארד דולר בסוף החודש

03.06.2011, 21:08 | בלומברג
מנהל קרן האג"ח הגדולה בעולם, ביל גרוס, אמר היום שהפדרל ריזרב לא צפוי להתחיל בסבב נוסף של הקלה כמותית למרות שנוספו פחות משרות מן הצפוי לכלכלה האמריקאית.

בנקאים בבנק המרכזי צפויים להמשיך לדבר על "התקופה המתמשכת" בהצהרת המדיניות שלהם, אמר גרוס בראיון לרדיו של בלומברג. ההתווספות הנמוכה מן הצפוי של משרות במאי שפורסמה היום מראה כי "יש עקביות. המצב הנורמאלי שלנו חוזר לקדמותו", אמר.

בחודש מאי נוספו לכלכלה האמריקאית 54 אלף משרות חדשות, המספר הנמוך ביותר מזה שמונה חודשים, כתוצאה מכך שיעור האבטלה עלה ל-9.1%, מ-9% באפריל.

הפד החל בסבב שני של הקלה כמותית שזכה לכינוי "QE2" ב-12 בנובמבר לאחר שרכש אג"ח בשווי 1.7 טריליון דולר במהלך השנה הקודמת, והזרים כסף לכלכלה כדי לעודד צמיחה ולמנוע דפלציה. תוכנית רכישת האג"ח בשווי 600 מיליארד דולר של הפד צפויה להסתיים בסוף החודש.

"אנחנו לא צופים שיהיה סבב נוסף של הקלה כמותית QE3. היו יותר מידי דיונים ויותר מידי חוסר הסכמה בתוך הפד כדי להרשות תוכנית מסוג זה", אמר גרוס. בהתחשב בקצב הצמיחה הנוכחי והאינפלציה "הפד ידברו על קצב מימון שימשך תקופה ארוכה, מה שלמעשה ישים גבול עליון לשיעורי הריבית", הוסיף.

הפד השאיר את הרבית בשיעור נמוך של 0%-0.25% מאז דצמבר 2008.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות