אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה לאל קעידה: ההוראות להכנת פצצות הפכו למתכונים לעוגות צילום: אוראל כהן

הפתעה לאל קעידה: ההוראות להכנת פצצות הפכו למתכונים לעוגות

השירות החשאי הבריטי פרץ לאתר המזוהה עם ארגון הטרור והחליף את התוכן שהופיע בו. בין היתר הוסרו מאמרים שכתב בן-לאדן טרם חיסולו

04.06.2011, 12:56 | דור צח
ה-MI6, השירות החשאי של בריטניה, פרץ לאתר המזוהה עם ארגון הטרור אל קעידה - כך מדווח ה"טלגרף". האתר נועד לגייס לשורות הארגון טרוריסטים שפעלו עד כה כ"זאבים בודדים", ואיפשר להם להוריד מדריך המלמד כיצד להכין פצצות מחומרים הנמצאים בכל בית.

לפי הדיווח, גולשים שניסו להוריד את המדריך באתר קיבלו במקום זה קוד מחשב מסתורי. למעשה, היה זה הקוד של עמוד הרשת "הקאפקייקס הטובים ביותר באמריקה", כפי שפורסמו בתוכנית הטלוויזיה של אלן דנג'רס.

בין היתר יוכלו הטרוריסטים המבולבלים להכין באמצעות המדריך קאפקייק עם רום ווניל, או כזה הכולל כמות גדולה במיוחד של סוכר. אגב, מאחורי המדריך עומדת כותבת בעלת השם המפתיע דולסי יזראל (Dulcy Israel).

בנוסף הסירו הפורצים מאמרים שנכתבו בידי מנהיג אל קעידה, אוסמה בן-לאדן, טרם חיסולו בידי הצבא האמריקאי. כמו כן הוסר מאמר של סגנו, איימן אל זוואהירי, תחת הכותרת "למה לצפות בג'יהאד".

לפי הדיווח, שירותי המודיעין של ארה"ב ובריטניה ידעו מראש שהמגזין של אל קעידה יתפרסם בחודש זה, ותכננו בנפרד מתקפות במטרה למנוע את הורדתו. אלא שב-CIA חששו שהתערבות מצדם תחשוף שלא לצורך שיטות פעולה של הארגון ואף מקור חשוב שלו, ועל כן ה-MI6 הוא שביצע את המשימה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות