אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פראדה: המעצבת הראשית קיבלה שכר של 9.7 מיליון יורו ב־2010 צילום: בלומברג

פראדה: המעצבת הראשית קיבלה שכר של 9.7 מיליון יורו ב־2010

מהדו"חות שהוגשו לבורסה בהונג קונג לקראת ההנפקה עולה כי מוצ'יה פראדה ובעלה השתכרו ביחד כ־20 מיליון יורו ב-2010

04.06.2011, 18:26 | סוכנויות הידיעות

המעצבת הראשית של אימפריית האופנה האיטלקית פראדה, מוצ'יה פראדה, ובעלה, קיבלו חבילת שכר של כמעט 20 מיליון יורו בשנת הכספים הקודמת של החברה — כך מתגלה לראשונה לאחר שהחברה הגישה לרשות ני"ע בסין את המסמכים המכינים להנפקתה הראשונית לציבור בבורסה של הונג קונג.

מהמסמכים עולה עוד כי בעלי המניות בחברה יהיו כפופים גם לחוקי המס הקיימים באיטליה — בנוסף לאלה של הונג קונג — מרגע שהחברה הפרטית ממילאנו תהפוך לבורסאית.

נכון להיום, 95% מהחברה נמצאים בשליטתה של מוצי'ה פראדה, המשמשת גם כמעצבת הראשית של המותג. פראדה (62) ירשה את חברת הארנקים של סבה והפכה אותה לאחד המותגים היוקרתיים ביותר בעולם האופנה כיום. מהדו"חות שהגישו לבורסה בהונג קונג עולה כי פראדה ובעלה, פטריציו ברטלי, המשמש כמנכ"ל החברה, קיבלו חבילות שכר בשווי 9.7 מיליון יורו ו־10 מיליון יורו בהתאמה עבור שנת הכספים החולפת.

במסגרת ההנפקה, פראדה מתכננת למכור 432.2 מיליון מניות, כאשר 86% מהן מניות משניות השייכות כיום לבעלי אחזקות קיימים בחברה. מכירת המניות ללקוחות מוסדיים תחל מחר, ולפי ההערכות היא צפויה להפוך לגיוס המשמעותי ביותר בעולם האופנה, מכיוון שמדובר בהקמת שער לכלכלה הסינית. כמו כן, מדובר בהנפקה הראשונה של מותג איטלקי בבורסה הסינית.

מהנתונים הכספיים של החברה, שפורסמו בדו"חות שהוגשו לבורסה בהונג קונג, עולה כי אזורי אסיה והפסיפיק רשמו גידול של 63% בשנת הכספים החולפת ל־645 מיליון יורו, לעומת 396 מיליון יורו בשנה שהסתיימה בינואר 2010. עוד נכתב בדו"חות כי מנוע הצמיחה המרכזי של גידול זה היו המכירות בסין רבתי. דו"ח שפרסם בנק גולדמן זאקס בנושא מצא כי סין עצמה מהווה 7% מסך המכירות של פראדה, אולם אם מצרפים אליה גם את מקאו ואת הונג קונג, עולה נתח זה ל־19% מסך המכירות של המותג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות