אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייל עופר - "טוב בעסקים, לא בדיבורים" צילום: סיוון פרג

אייל עופר - "טוב בעסקים, לא בדיבורים"

בנו הבכור של סמי עופר שומר על פרופיל נמוך, ובונה אימפריה בחו"ל

05.06.2011, 06:50 | עמיר קורץ

בעוד עידן עופר הוא אחד מאנשי העסקים המוכרים בישראל, אחיו הבכור אייל שמר כל השנים על פרופיל נמוך בהרבה. "אני טוב בעסקים, לא בדיבורים", אמר פעם. "אין לי סיבה טובה לעמוד בפרונט. הפעילות שבראשה אני עומד אינה ציבורית, ולמעט העניין הרכילותי אין שום ערך בחשיפה. אני מקבל מקום טוב במסעדה גם אם התמונה שלי לא בעיתון".

אלא שמקורבים למשפחה סיפרו בעבר כי אף שאייל פחות מוחצן מאחיו הצעיר, הוא משפיע מאוד, ונחשב למי "שיושב על קופת המזומנים הגדולה ביותר". אייל אחראי על פיתוח עסקי הנדל"ן והמלונאות של המשפחה בחו"ל, ונחשב למוח מאחורי כל עסקאות הנדל"ן הגדולות שלה. ביחד עם עידן הוא גם אחראי לתחום הספנות, שכולל בין היתר את החברות טנקר פסיפיק וזודיאק, שעמדו במרכז הפרסומים בשבוע שעבר בנוגע למסחר עם איראן. הוא גם משמש כדירקטור ברויאל קריביאן, ענקית הקרוזים, שבה שותפה המשפחה.

בתחום הנדל"ן אייל משמש כיו"ר משותף בחברת השקעות הנדל"ן מילר גלובל נכסים, שבבעלותה בנייני משרדים ומלונות בארה"ב ואירופה. אייל עלה לכותרות בעיקר סביב פרויקט היוקרה "15 סנטרל פארק ווסט", ששיווק בניו יורק לפני כמה שנים. הוא רכש ביחד עם שותפיו את מלון מייפלאואר הנודע באמצעות חברת הנדל"ן הפרטית גלובל הולדינגס תמורת 401 מיליון דולר. הם הרסו את המלון, והקימו בהשקעה של כמיליארד דולר פרויקט מגורים יוקרתי, שאת הדירות בו רכשו אנשים כמו לויד בלנקפיין, יו"ר ומנכ"ל גולדמן זאקס; סנדי וויל, לשעבר יו"ר סיטי; השחקן דנזל וושינגטון; והזמר סטינג. בארה"ב חגגו העיתונים על התחרות באותה תקופה בינו לבין יצחק תשובה, שמכר את הדירות במלון הפלאזה.

ב־2004 דורג אייל עופר במקום ה־96 ברשימת עשירי בריטניה שפרסם שבועון בריטי - מה שהעלה את חמתו. הוא אף דרש מהשבועון להסירו מהרשימה לקראת השנה הבאה. "זה פשוט לא רלבנטי לכלום", אמר בעבר. "אני לא בתחרות עם אף אחד. אני איש פרטי. בשבילי כסף הוא אמצעי לעשייה, לא דירוג חברתי. אני רוצה לייצר ערך. מה שמניע אותי זה העניין, היצירה והאתגר".

האתגר והעשייה הזו הביאו את אייל לשוטט ברחבי הגלובוס - תמיד בלוויית מחרוזת המסבחה שקנה לפני 30 שנה ביוון ב־12 דולר, שאת הכדורים שלה הוא מסובב בקצות אצבעותיו כדי להירגע וכי "זה מוסיף לבריאות".

מקורביו סיפרו בעבר כי כדי לקדם את עסקי המשפחה הוא מרבה לטוס במטוס שבבעלותה. בראיון לפני שלוש שנים סיפר שהוא נוהג להגיע לישראל בערך שמונה פעמים בשנה. זה "לא מספיק", אמר אז, אבל סיפר שהוא מקפיד לשמור על קשר רציף עם אחיו עידן, ולהגיע תמיד לארץ לקראת פסח.

בשנים האחרונות הגביר אייל את תדירות ההגעה לישראל. הוא אף רכש את הווילה של ניסן חקשורי בהרצליה פיתוח תמורת 16 מיליון דולר, אולם אמר בעבר למקורביו שהוא מעדיף להתמקד בפעילות עסקית בחו"ל ולא לעשות עסקים בישראל, בגלל "אווירת חוסר הפרגון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות