אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפעילות הפילנתרופית של סמי עופר: מיליוני שקלים לחינוך, בריאות והנצחה עצמית צלם: ערן שמיר

הפעילות הפילנתרופית של סמי עופר: מיליוני שקלים לחינוך, בריאות והנצחה עצמית

לסמי עופר היתה פעילות פילנתרופית ענפה שבמסגרתה תרם כספים למטרות ציבוריות שונות

05.06.2011, 09:37 | ליאור בן דוד

לסמי עופר היתה פעילות פילנתרופית ענפה שבמסגרתה תרם כספים למטרות ציבוריות שונות. בתחום החינוך תרם עופר סכום גדול לבית הספר לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה, הקרוי על שמו, והוא ואחיו יולי תרמו את אולמות הלימוד "עופר" לקמפוס המרכז הבינתחומי הרצליה.

בתחום הבריאות הקים עופר ב־2005 את קרן התרופות של קבוצת החברה לישראל. הקרן, בהיקף של 35 מיליון שקל, פעלה במשך שלוש שנים ומימנה תרופות שאינן מכוסות בסל הבריאות. כך מימנה הקרן את תרופת הארביטוקס לחולי סרטן המעי הגס ואת תרופת ההרצפטין לחולות סרטן השד. כמו כן, ב־2007 תרם עופר 42 מיליון דולר להקמת מרכז הלב על שמו במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב). המרכז נחנך במרץ 2011. באותה השנה הוא תרם 25 מיליון דולר למרכז הרפואי רמב"ם בחיפה; 17 מיליון דולר מהסכום נועדו להקמת בית חולים תת־קרקעי לאשפוז 500 חולים בזמן חירום ושבעה מיליון דולר לשיפוץ מחלקות בבניין האשפוז המרכזי.

סמי ועידן עופר בטקס הנחת אבן הפינה של אצטדיון עופר בחיפה ב-2010 סמי ועידן עופר בטקס הנחת אבן הפינה של אצטדיון עופר בחיפה ב-2010 סמי ועידן עופר בטקס הנחת אבן הפינה של אצטדיון עופר בחיפה ב-2010

לא כל הפעילות הנדבנית של סמי עופר היתה בהקשר חיובי: לפני חמש שנים ביטל עופר תרומה של 20 מיליון דולר למוזיאון תל אביב לאחר שההסכם שנחתם עמו, שלפיו יישא המוזיאון את שמו ואת שם רעייתו אביבה, חולל סערה.

לאחר מכן הודיע עופר במרץ 2008 על תרומה של 20 מיליון ליש"ט למוזיאון הימי ברובע גריניץ' שבלונדון. התרומה מיועדת לבניית אגף שיכלול אולם תצוגה בגודל 800 מ"ר, מרכז ארכיוני, מסעדה וחנות. האגף החדש אמור להיפתח לפני קיץ 2012 אז יארח גריניץ' כמה מאירועי האולימפיאדה. תרומה זו היא הגדולה ביותר שקיבל מוסד תרבותי בבריטניה מתורם פרטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות